Політичний вплив на судову систему України в результаті «реформи» збільшився, — опитування
Принципова мета судової реформи - зменшити політичний вплив на судову систему України - не досягнута, натомість реформа навіть привела до протилежного результату.
Про це свідчать результати опитування професійнго юридичногосередовища, проведеного Центром "Соціальний моніторинг" і Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка, передають Українські новини.
Тема дослідження - «Результати впровадження судової реформи в Україні станом на кінець 2018".
Так, 52,5% респондентів вважають, що мета зменшити політичний вплив не досягнута.
Ще 21% опитаних відповіли, що досягнутий прямо протилежний результат, і політичний вплив на діяльність судів збільшився.
"Тільки, 1,3% опитаних вірять, що відбулося зменшення політичного впливу на судову систему", - сказав на прес-конференції, представляючи результати опитування керівник центру "Соціальний моніторинг" Дмитро Дмитрук.
Професійне середовище вважає, що жодна із задекларованих цілей судової реформи не досягнута в повному обсязі.
Лише 1,5% експертів вважають, що судова система очищена від нечесних суддів, тільки 2% експертів вважають, що проблема корупції в судах вирішена і лише 9,5% експертів вважають, що доступ до правосуддя покращився.
Професійне співтовариство вважає, що досягнуто єдиної мети судової реформи - виконання вимог міжнародних організацій.
Це єдиний пункт опитування, за яким експерти висловили оцінку - мета досягнута або досягнута частково відповіли 51,8% респондентів.
Згідно з цим же дослідженням, відповідальними за провал судової реформи професійне середовище визнає президента Петра Порошенка і заступника глави Адміністрації Олексія Філатова.
Реальними кураторами судової реформи фахова юридична спільнота вважає: Філатова - 24,5% опитаних; Порошенка - 24,3% відповідно; європейських донорів - 11,5%.
39,6% опитаних експертів вважають відповідальним за провал судової реформи Порошенка, 17,5% - Філатова, 6% - голову Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) Сергія Козьякова.
Опитування проводилося 28 листопада - 6 грудня методом телефонного інтерв'ю.
У дослідженні взяли участь 400 респондентів, серед яких адвокати, правоохоронці, судді, науковці, правозахисники та інші представники професійного юридичного співтовариства, які безпосередньо стикаються з роботою українських судів.
Судова реформа в Україні почалася в 2014 році на вимогу Революції гідності. Розробкою проекту одночасно займалися, за підтримки міжнародних організацій, громадська організація "Реанімаційний пакет реформ" і Рада судової реформи при Адміністрації президента. Але з часом виняткова функція розробки проекту реформи перейшла до Ради судової реформи, яку очолював заступник голови АП Олексій Філатов.
У 2016 році Верховна Рада затвердила законопроект "Про судоустрій і статус суддів", розроблений нею.
З 2017 року Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) почала кваліфікаційне оцінювання всіх суддів на відповідність критеріям професіоналізму та доброчесності. Були ліквідовані суди першої та другої інстанції, а замість них утворені нові. Замість вищих спеціалізованих судів і Верховного суду України створено нові Верховний суд з відповідними касаційними палатами.
Процедура кваліфікаційного оцінки, створення Верховного суду і багато інших пунктів згодом отримали численну критику з боку професійної спільноти.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 17:33
- Правоохоронці затримали екс-комбрига 155 бригади
- 17:28
- Приплив доларів у рф обвалився до рівня середини 1990-х
- 17:22
- Понад 150 психіатрів Словаччини закликали Фіцо піти у відставку, вони стурбовані неадекватом цього агента ФСБ
- 16:06
- Юрій Касьянов: Знову прої@али
- 14:16
- ДБР і СБУ затримали двох генералів і полковника у справі про захоплення Харківщини росією весною 2024 року
- 13:15
- Купили запчастини до бронетехніки зі збитками у 83 млн: ДБР оголосило підозри військовим
- 13:05
- Ще дві громади перейшли до ПЦУ
- 12:36
- Придністров'я прийняло умови Молдови щодо постачання газу
- 12:03
- ДБР оголосить підозри полковнику та двом генералам
- 11:39
- Бутусов: Чому ми втрачаємо Покровськ і Велику Новосілку
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.