Понад 70% українців отримують дозвіл на працевлаштування у Польщі, щоб працювати в інших країнах ЄС

|
Версия для печатиВерсия для печати

Понад 70% українців, які отримували документи на роботу у Польщі, зникали відразу після перетину кордону.

Про такі цифри свідчить реєстр зайнятості іноземців Міністерства родини, праці і соціальної політики, інформує газета «Rzeczpospolita».

Від 1 січня 2018 року польські працедавці видали близько 240 тисяч декларацій про намір найняти на роботу іноземців. Найбільше цих дозволів видали українцям і лише невелика частина — білорусам. Однак реально до праці приступили лише неповні 74 тис. осіб.

Це ознака того, що, незважаючи на жорсткість критеріїв для роботодавців, яким від 1 січня 2018 року загрожує штраф за приховування працевлаштування іноземців, вони продовжують зловживання, що спричиняються до виманювання робочих віз. Схема полягає у тому, що польський працедавець оголошує до центру зайнятості декларацію про найм на роботу іноземців. Це стає підставою для видачі іноземцям робочих віз, після отримання яких іноземці замість роботи у Польщі їдуть в інші країни зони Шенген. З цією проблемою Польща бореться із 2012 року.

На фіктивному отриманні польських віз іноземцями заробляють злочинці. Щоб отримати візу, українці платять таким злочинцям 600 злотих. Якщо взяти до уваги, що близько 150 тис. цьогорічних декларацій про найм на роботу іноземців могли бути фіктивними, до кишень злочинців за три місяці потрапило 90 млн злотих.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]