Президенти трьох країн Балтії зробили звернення з нагоди 80-річчя радянської депортації

|
Версия для печатиВерсия для печати

Президенти Латвії Егілс Левітс, Литви Гітанас Науседа й Естонії Керсті Кальюлайд у спільному комюніке до 80-річчя радянської депортації заявили про тяжкі наслідки окупації й нинішні погрози з боку РФ.

Текст звернення розміщений на сайті президента Латвіі, а відеозвернення глав держав - на порталі LSM.

«У цей день 80 років тому радянські війська, що окупували Естонію, Латвію і Литву, здійснили масову депортацію. Десятки тисяч людей, включаючи людей похилого віку і дітей, були змушені покинути свої будинки і провести довгий шлях до Сибіру у вагонах для перевезення худоби. Багато хто загинув. Деякі повернулися зі зламаними долями. Далі були нові депортації», - йдеться в комюніке.

Президенти нагадують, що це злочинне діяння стало можливим, тому що «два порочних режими - нацистська Німеччина і радянський комуністичний режим - уклали секретний договір про розподіл Європи».

«Наслідки радянської окупації відчуваються і сьогодні, через 30 років після відновлення незалежності. Ось чому Естонія, Латвія і Литва цінують свою незалежність, свободу і демократію. Ось чому ми є прихильними членами Європейського Союзу і НАТО. Ось чому ми дорожимо нашими трансатлантичними зв'язками. Ось чому нас турбує глобальне поширення дезінформації та неправдивих наративів про історію Європи, порушення Росією кордонів України і Грузії», - йдеться у зверненні президентів країн Балтії.

Пік масових арештів і висилки з Балтійських країн до Сибіру припав на 14 червня 1941 року. В цей же час проводилися масові депортації із західних областей Украни, Білорусі, а також Молдови.

23 серпня 1939 року Німеччина і Радянський Союз підписали договір про ненапад - так званий пакт Молотова-Ріббентропа, а також секретні протоколи до нього. Відповідно до них сторони розділили між собою країни Балтії і Польщу на сфери впливу. Незабаром після підписання пакту почалася Друга світова війна.

На фото: депортація з Прибалтики в Сибір 14 червня 1941 року


На цю тему:

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:01
Чому Польща так довго вирішує долю українських біженців
10:12
Президент України підписав указ, який закриває доступ військових до онлайн-казино - за це боровся сержант Павло Петриченко, який загинув у Донбасі
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]