Президенти трьох країн Балтії зробили звернення з нагоди 80-річчя радянської депортації

|
Версия для печатиВерсия для печати

Президенти Латвії Егілс Левітс, Литви Гітанас Науседа й Естонії Керсті Кальюлайд у спільному комюніке до 80-річчя радянської депортації заявили про тяжкі наслідки окупації й нинішні погрози з боку РФ.

Текст звернення розміщений на сайті президента Латвіі, а відеозвернення глав держав - на порталі LSM.

«У цей день 80 років тому радянські війська, що окупували Естонію, Латвію і Литву, здійснили масову депортацію. Десятки тисяч людей, включаючи людей похилого віку і дітей, були змушені покинути свої будинки і провести довгий шлях до Сибіру у вагонах для перевезення худоби. Багато хто загинув. Деякі повернулися зі зламаними долями. Далі були нові депортації», - йдеться в комюніке.

Президенти нагадують, що це злочинне діяння стало можливим, тому що «два порочних режими - нацистська Німеччина і радянський комуністичний режим - уклали секретний договір про розподіл Європи».

«Наслідки радянської окупації відчуваються і сьогодні, через 30 років після відновлення незалежності. Ось чому Естонія, Латвія і Литва цінують свою незалежність, свободу і демократію. Ось чому ми є прихильними членами Європейського Союзу і НАТО. Ось чому ми дорожимо нашими трансатлантичними зв'язками. Ось чому нас турбує глобальне поширення дезінформації та неправдивих наративів про історію Європи, порушення Росією кордонів України і Грузії», - йдеться у зверненні президентів країн Балтії.

Пік масових арештів і висилки з Балтійських країн до Сибіру припав на 14 червня 1941 року. В цей же час проводилися масові депортації із західних областей Украни, Білорусі, а також Молдови.

23 серпня 1939 року Німеччина і Радянський Союз підписали договір про ненапад - так званий пакт Молотова-Ріббентропа, а також секретні протоколи до нього. Відповідно до них сторони розділили між собою країни Балтії і Польщу на сфери впливу. Незабаром після підписання пакту почалася Друга світова війна.

На фото: депортація з Прибалтики в Сибір 14 червня 1941 року


На цю тему:

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]