Проти людей в НБУ, які допомагали викрити аферу Коломойського, відкрили справу

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Проти першого заступника глави Національного банка України Катерини Рожкової і деяких співробітників НБУ ведеться розслідування за підозрою в державній зраді.

Про це з посиланням на відповідний документ Офісу генерального прокурора, пише видання Kyiv Post.

Як зазначається, звинувачення ґрунтуються на тому, що Рожкова найняла іноземне детективне агентство Kroll, яке розслідувало виведення з ПриватБанку понад $5,5 мільярда його колишніми власниками.

Рожкову і декількох чиновників Нацбанку також підозрюють в розтраті держкоштів через найм компанії Kroll Inc., консалтингової фірми AlixPartners і юридичної фірми Hogan Lovells і Asters. За даними видання, підозри їм поки не пред'явили, зазначає ZN.ua.

Своєю чергою в коментарі Kyiv Post Рожкова заявила, що їй нічого не відомо про висунутих звинуваченнях, але в нападках на співпрацю НБУ з іноземними компаніями немає нічого нового. «Це просто сюр», - написала вона у відповідь на прохання прокоментувати ситуацію.

Водночас джерело видання розповіло, що таке розслідування міг ініціювати новий голова Нацбанку Кирило Шевченко або хтось зі співробітників Офісу президента. Розслідування ведуть СБУ і Державне бюро розслідувань.

Відзначається, що хоча у НБУ був доступ до великої кількості інсайдерської інформації, яка могла б викрити незаконні схеми всередині ПриватБанку, йому була потрібна зовнішня допомога, щоб з'ясувати масштаби виведення коштів і підготувати успішний судовий позов. У Kroll був доступ до інформації Міністерства фінансів США, а також до інструментів для аналізу обсягу автоматичних транзакцій, задіяних в схемі з виведення коштів з ПриватБанку. Компанії також допомогли Україні підготуватися до позовів проти ексвласників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова в Високому суді Лондона.

Раніше також повідомлялося, що Державне бюро розслідувань (ДБР) почало досудове розслідування щодо причетних до неправомірної розтрати коштів на юридичні послуги компанії "Астерс Консалт" ПриватБанку і зловживань співробітників Національного банку України (НБУ), зокрема, першої заступниці голови Нацбанку Катерини Рожкової.

Йдеться про нібито завищену вартість юридичних послуг компанії "Астерс Консалт", що надаються ПриватБанку. Саме ця юридична підтримка дозволила банку подати позови проти колишніх власників банку і забезпечити його юридичний захист в ході більш ніж шести сотень позовів, ініційованих Ігорем Коломойським після націоналізації ПриватБанку.

Нагадаємо, що американська компанія з корпоративних розслідувань Kroll розсекретила схему, згідно з якою український олігарх Ігор Коломойський разом з бізнесменами Ігорем і Григорієм Суркісами виводили кошти з ПриватБанку під час його націоналізації. Цей факт вказується в звіті компанії, опублікованому в 2017 році.

Глава Нацбанку заявив, що НБУ не буде змінювати політику щодо націоналізованого "ПриватБанку", з яким судяться колишні власники - олігархи Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

15 червня 2020 року Національний банк України відкликав кілька мільярдних позовів до компаній Коломойського після того, як 5 червня Велика палата Верховного суду частково задовольнила касаційну скаргу Національного банку України, Кабміну та ПриватБанку, скасувавши рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішень НБУ про визнання їх пов'язаними з ПриватБанком особами та визнання недійсними договорів обміну їх коштів в банку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн.

Сьогодні Коломойський знову в судовому порядку намагався повернути собі націоналізований Приватбанк. Через чотири роки в Україні не завершено жодного розслідування, яке б довело шахрайство і виведення коштів із банку колишніми акціонерами та менеджерами. Позиції ексвласників зміцнюються, а нинішнього власника, тобто держави, — слабшають.

«Аргумент»


В тему:

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

11:04
Законопроект про мобілізацію нарешті направили на підпис президенту
10:04
Скеровано до суду справу нардепа "Батьківщини" Ніколаєнка, який збив на смерть 18-річну дівчину на Житомирщині
09:34
Типовий український прокурор Олександр Гуцуляк стрімко багатіє під час війни, мешкає в котеджі за 18 мільйонів і їздить на авто преміум-класу – Bihus.Info
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 16 квітня
21:22
Шайка "непридатних до військової служби" виродків з України веде розкішне життя за кордоном, їм допомогли ВЛК, ТЦК і ГУР Буданова (ВIДЕО)
20:55
Єврокомісія погодила виділення Україні €50 млрд на реформи
20:00
У вівторок в Карпатах сніг, на півдні - до +28°С, хмарно з проясненнями
19:12
Віталій Шилан: "Таємний план Б" від Германа Галущенко
18:07
Богдан Буткевич: Таких як Ганна Маляр там чимало
17:05
Вкрадена росією: сьогодні Українська Церква вшановує Вишгородську ікону Богородиці

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]