Путін в Сочі вербував африканських лідерів в «русскій мір»

|
Версия для печатиВерсия для печати

23—24 жовтня на головному російському чорноморському курорті відбувся саміт Росія—Африка. Це перший в історії російсько-африканських відносин захід такого рівня, на якому біли присутні 43 лідери африканських країн, а ще 11 були представлені на міністерському рівні.

Про це пише Україна молода.
В останні роки Росія активно нарощує свою експансію в Африку в політичній, економічній та військовій галузях. Один із головних напрямів співробітництва РФ з африканськими країнами — поставки зброї. Найбільше російської зброї купують Алжир, Єгипет та Ангола. За даними Стокгольмського інституту досліджень проблем миру (SIPRI), на РФ припадає 49% поставок зброї до країн Північної Африки, тоді як у США — 15%, Китаю — 10% та Франції — 7,8%. Експорт зброї до Єгипту за останні роки зріс на 150%. Цього року Росія планує поставити до Африки зброї на 4 млрд доларів. На цей час Росія постачає зброю 20 африканським країнам, зокрема і тим, де тривають збройні конфлікти. Африканці виявляють інтерес до російської зброї з огляду на її якість, а ще більше — нижчу ціну, ніж у західних країн-виробників.

Саміт у Сочі організований iз метою підсилення російської експансії на континент в інших галузях. «Африка — це зростаючий центр впливу глобального значення у світовій політиці та економіці. Ми прагнемо співпрацювати з цим центром по всіх напрямах. Ми потрібні одне одному, особливо в галузі природних ресурсів, врегулювання ситуації на світових ринках сировини та споживчих товарів», — заявив на саміті завідуючий центром російсько-африканських відносин та зовнішньої політики країн Африки Інституту країн Африки РАН Євген Корендясов. Тобто ключове поняття з опису російських інтересів в Африці було окреслено — сировинні ресурси Чорного континенту.

Теперішній сплеск інтересу Росії до Африки значною мірою пояснюється погіршенням відносин Москви із Заходом. 

Немає такого куточку світу, де російська економічна експансія не супроводжувалась би політичною та ідеологічною. По-перше, тісніше співробітництво з африканськими країнами сприятиме тому, що вони активно захищатимуть інтереси Росії в ООН, як у самій РБ ООН, так і на Генеральних асамблеях. Це надзвичайно важливо для Москви, оскільки африканські країни мають найбільше представництво в ООН.

Росія також має намір значно підсилити свою інформаційну присутність в Африці, тобто пропагандистську обробку місцевого населення. 

Росія запропонує Африці «цілий набір ліній і програм» для розвитку співробітництва в галузі ЗМІ -  RT («Раша Тудей») — агенцією Ruptly, яка «розповсюджуватиме по всьому світу» інформацію африканських телеканалів та агенцій новин. А щоб журналісти цих ЗМІ мали «правильну позицію», їх підготовкою та стажуванням займатимуться як фахівці RT, так й іншого російського пропагандистського рупора Sputnik. ТАСС, RT та Sputnik відкриють свої представництва у багатьох нових країнах Африки, де досі вони їх не мали.

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:52
Єрмак увійшов до списку 100 найвпливовіших людей від Time, Зеленського там немає. Це закономірно, так, Коломойський?
20:00
У четвер в Україні сухо тільки на південному сході
18:05
Роздраконена економіка. Кризу в Китаї не подолати без повернення до курсу реформ
17:39
Заробляють як на наркотиках: Gazeta Wyborcza про тютюнову мафію в Україні
17:06
НАБУ оголосило у розшук екснардепа Руслана Демчака
16:03
Близько 650 тис. чоловіків призовного віку незаконно виїхали з України від початку повномасштабної війни - Politico
15:01
росія виводить своїх "миротворців" із Нагірного Карабаху
14:37
Ракетний удар по Чернігову: 14 загиблих, понад 60 постраждалих, 6 зниклих безвісті
13:45
Дякуємо СБУ за "спецперевірку": ексрегіонал та "антимайданівець" Волошенков влаштувався в Агенцію оборонних закупівель. Він - син генерала СБУ
12:11
Закупівля неякісних бронежилетів для ЗСУ по завищених цінах: справу Шаповалова та Хмельницького передали до суду

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]