Радіостанції перевиконують мовні та пісенні квоти і готові їх збільшувати, —– Нацрада

|
Версия для печатиВерсия для печати

За даними Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, загалом українські радіостанції перевиконують чинні квоти пісень українською мовою (наразі становить 25%) та ведення програм українською мовою (наразі становить 50%) та готові до їх передбаченого законом зростання з 8 листопада 2017 року до 30% і 55%, відповідно.

Такі дані на брифінгу 19 вересня оголосили голова Нацради Юрій Артеменко та член регуляторного органу Сергій Костинський, повідомляє Детектормедіа.

Із січня по липень 2017 року Нацрада провела шість хвиль моніторингів 16 загальнонаціональних радіостанцій і 2 хвилі моніторингів 179 місцевих і регіональних радіостанцій. За цей час регулятор застосував санкції до 15 ліцензіатів, оштрафувавши їх на суму 634 тис. грн, нагадав пан Артеменко. Але перша хвиля порушень минула, і мовники почали виконувати закон.

«Можемо резюмувати, що всі радіостанції – загальнонаціональні, регіональні та місцеві – виконують вимоги закону про квоти української мови та пісень, а також усі радіостанції готові до збільшення квот до 30% пісень українською мовою і 55% ведення передач державною мовою», – сказав пан Костинський.

За даними Нацради, загальнонаціональні радіостанції в середньому перевиконують квоту пісень українською мовою на 7%, а ведення передач державною мовою – на 30%. На 2018 рік Нацрада прогнозує, що середній показник частки пісень українською мовою зросте до 35-40% (при вимозі закону 30%), а часка мови ведення передач зросте несуттєво, тому що вона вже на сьогодні в середньому становить 80%.

Топ-5 загальнонаціональних радіостанцій за кількістю пісень українською мовою склали:

«Країна ФМ» – 100%;
Суспільне мовлення (три радіоканали: «Українське радіо», «Промінь» і «Культура») – 81%;
«Радіо Ера ФМ» – 40%;
«П’ятниця» – 37%;
«Русское радио – Украина» – 35%.
Топ-5 загальнонаціональних радіостанцій за обсягами ведення передач українською мовою склали:

«Країна ФМ», Суспільне мовлення (три радіоканали) – 100%;
«Радіо Ера ФМ» – 96%;
«Ретро ФМ» – 91%;
Kiss FM – 90%;
«Радіо Люкс» – 82%.

За даними Нацради, регіональні та місцеві мовники в середньому перевиконують квоти більше, ніж загальнонаціональні радіостанції: на пісні українською мовою – на 20%, на ведення передач державною мовою – на 38%. Регулятор передбачає, що у 2018 році середній показник частки пісень українською мовою, який зараз фактично становить 45%, збільшиться до 50% (хоча закон вимагатиме 30%). А частка мови передач зросте несуттєво, тому що й так висока. Але зростання відбуватиметься за рахунок радіостанцій Півдня, Центру і Сходу, оскільки на Західній Україні показники вже високі.

Топ-5 регіонів за кількістю пісень українською мовою на радіостанціях склали:

Рівненська область – 82%;
Тернопільська область – 81%;
Івано-Франківська область – 59%;
Сумська область – 58%;
Львівська та Миколаївська області – по 50%.
Окремо члени Нацради зауважили, що Донецька та Одеська області теж перевиконують квоти, видаючи в ефір по 40% пісень українською мовою.

Топ-5 регіонів обсягами ведення передач українською мовою на радіостанціях склали:

Волинська, Рівненська, Чернівецька області – по 100%;
Кіровоградська область – 99%;
Львівська область – 98%;
Чернігівська, Івано-Франківська області – по 95%;
Тернопільська область – 94%.
Сергій Костинський відзначив, що Луганська область з 89% ведення передач українською мовою є лідером у своєму регіоні (Схід) і ламає стереотип про труднощі з українізацією ефіру на Сході.

Наступний звіт за результатами своїх моніторингів Нацрада планує презентувати в листопаді, з нагоди річниці дії квот. Він охоплюватиме дані за рік, а також у звіті буде проаналізовано показники кількості пісень українською мовою за форматами радіостанцій.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]