Раптом з'ясувалося, що ситуація з фінансуванням прикордонників катастрофічна

|
Версия для печатиВерсия для печати

Новий керівник Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко каже, що ситуація з грошовим забезпеченням відомства надскладна, недофінансування сягає мільярда гривень.

"Якщо відверто говорити, вона катастрофічна", – охарактеризував ситуацію з фінансуванням відомства в інтерв'ю "BBC News Україна" Дейнеко, який очолює Прикордонну службу з 13 червня.

"На даний момент борги щодо невиплати підлеглим грошової допомоги на оздоровлення, які накопичилися, становлять 291,4 млн гривень. Тобто прикордонники з березня місяця не отримують цю допомогу", – сказав він.

За словами Дейнеки, цю допомогу не отримають ні в адміністрації, ні в регіональному управлінні чи управлінні прикордонного загону: "А от відділ прикордонної служби, який несе службу безпосередньо з охорони державного кордону, – однозначно. Бо забрати в цих людей в мене не підніметься рука".

Недофінансування прикордонної служби становить 938 млн гривень, сказав голова ДПСУ.

"Зараз ми намагаємося взяти фінансування з четвертого кварталу і посунути наперед, аби можна було б хоч якось людям повернути борги", – сказав Дейнеко.

Він вірить, що новий президент Володимир Зеленський "щиро хоче змін в країні", а попередньому голові держави Петру Порошенку пригадав передвиборче гасло "Армія, мова, віра" і обіцянку підняти прикордонникам зарплату на 30%,

При цьому Дейнеко зазначив, що міністр оборони Степан Полторак двічі піднімав винагороду за участь в Операції об’єднаних сил.

"На лінії зіткнення військовослужбовець ЗСУ отримує щомісячну доплату в 17 000 гривень. Прикордонник отримує 10 000 гривень. На другій лінії військовослужбовець Збройних сил отримує 6 500 гривень, прикордонник – 4 500", – навів приклад голова ДПСУ.

"Заборгованість по цій винагороді перед особовим складом, який несе службу в зоні ООС, складає з 1 березня 159 млн гривень. І ця сума тільки накопичується. У нас виникла диспропорція, як наслідок – ми спостерігаємо відтік кадрів", – констатував він.

Також серед болючих питань голова ДПСУ назвав забезпечення паливно-мастильними матеріалами.

Він навів приклад Латвії, де для охорони ділянки у 23 кілометри витрачають від 1 300 до 1 500 літрів пального на місяць, тоді як українські прикордонники для такого ж підрозділу можуть виділити максимум 300 літрів.

"Можна охороняти державний кордон також по-різному, але якщо бути чесними, то треба або зменшити ділянку в 4 рази, або дати людей в 4 рази більше. Або просто мої підлеглі служать з таким перевантаженням, що я схиляю перед ними голову, що вони не розбіглися, а охороняють кордон", – сказав Дейнеко.

"Я намагаюся всі ці питання вирішувати в Офісі президента. в Міністерстві внутрішніх справ, яке є розпорядником коштів… Допомога від МВС є. Але для того, щоб дати нам додатково мільярд, його треба десь знайти, а в державному бюджеті його немає. Чи з'явиться він, поки незрозуміло", – додав він.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

09:38
Трамп проти зниження цінової межі на російську нафту – Bloomberg
08:00
Спиняти росіян на Дніпропетровщині доведеться, можливо, аж через 40 км - військовий
21:32
Найбільш резонансні справи та угоди з ВАКС: від Наталії Бернацької до Бориса Кауфмана, - пишуть ЗМІ
20:00
На вихідних в Україні до +26°, короткочасні дощі та грози
19:04
Мобілізували настоятеля монастиря в Почаєві архимандрита Пафнутія - його посада не є критично важливою для Держави
19:03
Шнековый насос: эффективное решение для вязких и абразивных сред
18:28
Заволодіння аеропортом "Одеса": обвинувачені відшкодують мільярд гривень та уникнуть тюрми
17:03
Екскерівник філії «Лісів України» отримав підозру у незаконному збагаченні на 44 млн грн
16:20
В Україну повернули 1200 тіл загиблих воїнів
16:15
Корупція в Мінрегіоні: НАБУ і САП повідомили про підозри особам, пов'язаним із Чернишовим (ФОТО)

Підписка на канал

Новини партнерів

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]