Ретрансляцію телеканалу, який крутив россійське кіно, припинено на півроку
Національна рада 7 лютого вирішила тимчасово – на 6 місяців – припинити показ в Україні телеканалу «Наше любимое кино». Підставою стали неодноразові порушення вітчизняного законодавства щодо трансляції аудіовізуальних творів за участі осіб, які створюють загрозу національній безпеці.
Про це йдеться у повідомленні на сайті Нацради.
Телеканал «Наше любимое кино» має юрисдикцію Німеччини і був внесений до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України у квітні 2008 року.
Упродовж минулого року до Національної ради неодноразово зверталися громадяни зі скаргами, що в ефірі цього телеканалу показують артистів, які внесені до Переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці. Регулятор зі свого боку, провівши моніторинги, звертався до дистриб’ютора іноземної програми «Наше любимое кино» в Україні ТОВ «Сонар» (у березні, квітні та грудні 2018 року) і її правовласника – компанії «RTVD video-und filmproduktionsgesellschaft MBH» (у грудні 2018 року) – та інформував про зафіксовані порушень українського законодавства. І дистриб’ютора, і власника було попереджено про можливі наслідки протиправного демонстрування аудіовізуальних творів, якц суперечать вимогам чинного законодавства України.
На перше звернення весною минулого року Національну раду було запевнено, що надалі порушень не буде. А 9 січня цього року дистриб’ютор надіслав до Національної ради електронною поштою лист від «RTVD video-und filmproduktions gesellschaft MBH», в якому повідомляється, що станом на 09.01.2019 ця юридична особа вже не є правовласником програми «Наше любимое кино» і володільцем ліцензії на трансляцію цієї програми. Від нового правовласника жодної інформації про такі зміни до Національної ради не надходило.
Водночас моніторинг ефіру цього телеканалу, проведений з 12.11.2018 по 06.01.2019, зафіксував наявність порушення частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». У зазначений період телеканал «Наше любимое кино» показав такі фільми, де учасниками були артисти, внесені до зазначеного Переліку.
Це – «И это все о нем», «Женитьба», «Открытая книга», «У озера», «Тартюф», «Юность Петра», «Через тернии к звездам», «Визит к Минотавру», «Пиры Валтасара, или Ночь со Сталиным», «Воробей на льду», «Инспектор ГАИ», «Новогодние приключения Маши и Вити», «Американский дедушка», «Тайна Снежной королевы», «Не самый удачный день», «Почти смешная история», за участі Л. Чурсіної, В. Тализіної, О. Табакова, В. Теличкіної, Н. Бондарчука, М. Боярського, О. Михайлова, В. Гафта, Л. Ярмольника, М. Михалкова, О. Баширова.
Зафіксовані в контенті іноземної програми «Наше любимое кино» порушення свідчать про невідповідність її змісту вимогам статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».
Член Національної ради Сергій Костинський під час обговорення цього питання зауважив, що вже був прецедент, коли українські ефірні телеканали показували фільми за участі російських акторів, вироблені до 1991 року. «Ми застосували санкції, і тепер жоден український телеканал не показує ні радянські, ні російські фільми за участі цих осіб», – нагадав він. Такий самий підхід, на його переконання, має бути і до іноземних телепрограм.
Таку позицію регулятора підтвердила і заступник голови Національної ради Уляна Фещук. Мовник, який свого часу за показ фільмів із особами, що створюють загрозу національній безпеці, отримав санкцію «оголошення попередження», оскаржив її в суді. Рішення суду підтвердило правомірність рішення Національної ради, яка у своїй діяльності керується передусім положеннями Закону України «Про телебачення і радіомовлення», які чітко встановлюють заборону на такий продукт.
Німеччина й Україна є підписантами Європейської конвенції про транскордонне телебачення. Стаття 28 Конвенції передбачає, що жодне з її положень не заважає сторонам застосовувати суворіші й детальніші правила порівняно з тими, які передбачені в цьому міжнародному документі.
Оскільки порушення в ефірі телеканалу мають очевидний, серйозний і тяжкий характер, призводять до виникнення складних громадських проблем, тривають більше двох тижнів після повідомлення про них, то відповідно до частини другої статті 24 Конвенції сторона, яка здійснює прийом, може тимчасово припинити ретрансляцію програмної послуги, яка порушує Конвенцію.
Таким чином, Національна рада на шість місяців заборонила ретрансляцію в Україні іноземної програми «Наше любимое кино». Термін заборони починається із дати оприлюднення рішення регулятора.
Також Національна рада на засіданні цього дня внесла зміни до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України. Назву іноземної програми «NuArt TV» змінено на «Quiz TV». Тематичне направлення (жанр) зазначено як розважальний (із 04:00 до 24:00) і канал для дорослих (ретрансляція допускається з 24 години до 4 години згідно з вимогами Закону України «Про захист суспільної моралі»).
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 10:08
- Нібито український суд зобов’язав hromadske видалити розслідування про ворога українців Портнова, який є другом Офісу президента
- 08:00
- Бутусов: Існує загроза оперативного оточення Покровська
- 20:00
- У п'ятницю в Україні сніжитиме, буде вітряно
- 18:10
- Денис Казанський: Російські "захисники канонічного православ’я"
- 17:07
- Командування безграмотно організовує оборону навколо Покровська, що дозволить рф оточити місто, - Бутусов
- 16:02
- Чому "вибори весною" це афера або підготовка до шахрайства
- 15:50
- ВРП одноголосно дозволила арештувати голову Господарського суду Львівщини, який вимагав $1млн хабаря
- 15:40
- Українське командування "подарувало" росіянам ключовий укріпрайон під Покровськом, - Бутусов
- 15:09
- ВВС: до кінця 2024 року в росії мали виробити понад 20 літаків Superjet 100, але побудували лише 7, тай й ті добудовані «з довоєнного доробку»
- 14:22
- Син нардепки від «ЄС» Южаніної вчиняє ДТП під наркотиками і був знятий з військового обліку за станом здоровʼя
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.