Росія закриває своє представництво при НАТО, Путін хоче ще більше розколоти Захід

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У Москві повідомили, що представництво РФ при НАТО призупинить свою роботу з листопада. Крім того, там пообіцяли відкликати акредитацію бюро НАТО в Росії.

Російська Федерація з листопада призупиняє роботу свого постійного представництва при НАТО, заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров в понеділок, 18 жовтня, передає Deutsche Welle. До того ж, Москва відкличе акредитацію співробітників воєнної місії зв'язку НАТО і закриє інформаційне бюро НАТО в Москві, яке працювало при посольстві Бельгії в Росії. За словами Лаврова, комунікація представників НАТО і Росії має тепер відбуватися через її посольство в Бельгії.

Таким чином Росія відповіла на рішення Альянсу вислати вісьмох членів російської місії. У НАТО закидають росіянам роботу на російську розвідку.

Водночас в Альянсі повідомили, що взяли до уваги заяву Лаврова, але поки що не отримали офіційного повідомлення з Росії.

На початку жовтня у НАТО вирішили вислати вісьмох членів російської місії при Альянсі. Там заявили, що вислані співробітники насправді були таємними офіцерами розвідки РФ. Також Альянс ухвалив рішення про скорочення місії Росії з 20 осіб до 10.

Як пояснив генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору Єнс Столтенберг, це рішення продиктоване необхідністю реагувати на "зловмисну діяльність" РФ.

"Ми помітили збільшення російської зловмисної діяльності протягом останнього часу. Тому нам необхідно бути пильними. Звичайно, ми мусимо реагувати, коли ми бачимо, що члени російської делегації при НАТО ведуть діяльність, яка не відповідає їхній акредитації. Тому акредитацію анульовано", - пояснив він.

Столтенберг визнав, що "відносини між НАТО і Росією перебувають на найнижчій точці з моменту закінчення "холодної війни". Водночас він запевнив, що Альянс готовий до діалогу, в тому числі до скликання засідання ради НАТО-Росія. Столтенберг повідомив, що Альянс неодноразово запрошував РФ до проведення такого засідання, однак так і не отримав позитивної відповіді.

Москва використовує закриття місії при НАТО, щоб підняти рівень напруженості і ще більше розколоти Захід, пише Костянтин Еггерт.

Для Путіна розрив відносин з НАТО - логічний крок. І справа не тільки в тому, що він, як завжди, боїться здатися слабким. "Обнулення" 2020 року перетворило його фактично в довічного правителя Росії - було б бажання. І Путін перейшов до нового етапу "холодної війни - 2" з Заходом. У руйнуванні єдності трансатлантичної спільноти він одночасно бачить і своє майбутнє історичну спадщину, і гарантію політичного довголіття побудованого їм режиму.

Закриття місії в Брюсселі дає Кремлю привід, нехай і формальний, нарощувати напруженість у відносинах з сусідами, насамперед з Україною, але також з Польщею і країнами Балтії. Для Путіна це найважливіший інструмент розколу Заходу, особливо європейських союзників по НАТО. У Кремлі впевнені, що створення міні-криз з Києвом і на східному фланзі альянсу - найвірніший спосіб стимулювання розбіжностей в Організації Північноатлантичного договору.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]