ЄС обмежив термін дії сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Від 1 лютого термін дії сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу в країнах Євросоюзу становитиме дев'ять місяців. Обмеження не стосуватиметься тих, хто до цього часу отримає бустерне щеплення.

У ЄС скоротили термін дії COVID-сертифікатів про вакцинацію. Він становитиме дев'ять місяців (270 днів) після останнього щеплення, передбаченого виробником для першого курсу вакцинації, який раніше вважали "повним". Зміни набудуть чинності з 1 лютого 2022 року. Таке рішення ухвалила Європейська комісія у вівторок, 21 грудня, повідомляє Deutsche Welle.

Обмеження дії сертифікату не стосуватиметься тих, хто до цього часу отримає додаткову - бустерну - дозу вакцини. Приміром, у випадку поширених у ЄС мРНК-вакцин виробництва BioNTech/Pfizer чи Moderna йдеться про третє щеплення, а у випадку вакцинації препаратом Jonsson&Jonsson - про друге. Рішення Єврокомісії покликане заохотити дедалі більше людей до вакцинації бустерною дозою. У ЄС сподіваються, що додаткове щеплення допоможе в протидії поширенню омікрон-варіанту коронавірусу, який стає домінантним у дедалі більшій кількості країн.

Оскільки рівень захисту від коронавірусної хвороби COVID-19 у вакцинованих з часом знижується, Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) радить отримати бустерну дозу вакцини через шість місяців після завершення першого курсу щеплення.

"Сертифікат залишатиметься чинним на ще три місяці після згаданих шести, щоб гарантувати, аби національні кампанії вакцинації могли бути скориговані і громадяни мали доступ до бустерних доз”, - йдеться у повідомленні Європейської Комісії. Термін дії бустерної дози поки не визначатимуть, адже щодо цього поки немає достатніх наукових даних.

Низка країн ЄС раніше на національному рівні ухвалила рішення про про те, що ті, хто пройшов перший курс вакцинації, більше не будуть вважатися повністю щепленими. Так, з 15 січня Франція обнулятиме сертифікати про вакцинацію тим, хто не отримає бустерну дозу протягом семи місяців після першого курсу щеплення. Натомість Італія, Португалія, Ірландія та Австрія зобов'язали навіть вакцинованих пред'являти негативний результат тесту на коронавірус при в'їзді до країни, в іншому разі подорожувальникам потрібно відбути самоізоляцію. 

Цифрові COVID-сертифікати почали діяти у ЄС з 1 липня цього року. Вони підтверджують вакцинацію, одужання або негативний тест на коронавірус. Регламент ЄС про COVID-сертифікати обмежує термін дії підтвердження про одужання 180 днями. Однак терміну дії сертифікату про вакцинацію раніше визначено не було.

У серпні Україна та ЄС взаємно визнали COVID-сертифікати одне одного.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:12
США попереджали Путіна що знищать ЧФ РФ і всі російські сили на українській території якщо той застосує ядерку
17:09
Оперативна обстановка на фронті війни з Росією станом на 16.00 20.09.2024
16:02
У НАЗК сказали що квартира генерала СБУ за 21,5 млн грн - це нормально, як і шалені гроші які раптом стала заробляти його дружина
15:00
НКЦК прийняв рішення обмежити використання Telegram в державних структурах
13:33
СБУ у Запоріжжі затримала демобілізованого строковика ЗСУ, який працював на рашистів
12:27
Різке погіршення стану повітря в Києві повʼязане з пожежами на торфяниках
11:51
Європейський Союз може скасувати безвізовий режим з Грузією
10:22
У серії вибухів у ФРН підозрюють "мокромафію" з Нідерландів
09:22
У Меджлісі назвали неприпустимою і цинічною пропозицію глави МЗС Польщі про Крим
08:15
Рашисти у відповідь на знищення складу боєприпасів ударили по будинку для людей похилого віку

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]