ЄС і США дуже розчаровані саботажем при обранні керівника САП


Європейський союз і США «дуже розчаровані незрозумілими і невиправданими затримками» в обранні керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, вирішального органу у боротьбі з корупцією на високому рівні, заявило посольство США в Україні.
«Ми закликаємо відбіркову комісію відновити роботу без подальших затримок. Зупинка процесу відбору підриває роботу антикорупційних органів, створених Україною та її міжнародними партнерами», – йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сторінці посольства у фейсбуці.
9 жовтня мало відбутися засідання комісії з обрання керівника САП, але воно не відбулося через відсутність кворуму, зазначає Радіо Свобода.
Як заявив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін, на засідання не прийшли троє членів, контрольованих Офісом президента.
«Зрив конкурсу щодо обрання керівника САП стане відправною точкою критичних проблем в стосунках зі США. І справа не в САП. Справа в неспроможності президента України дотримуватися власних зобов’язань. Цю неспроможність, до речі, бачить не лише американський естеблішмент. Її бачать еліти усіх провідних столиць світу», – написав Шабунін на своїй сторінці у фейсбуці.
У серпні директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що конкурс на посаду очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури перебуває на паузі. «Триває конкурс на посаду очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. На жаль, хто спостерігає за перебігом цього конкурсу, може помітити, що певні спроби тиску, впливу на цей конкурс є», – сказав Ситник.
Він додав, що факт того, що голову САП не обрали вже понад рік, «є недопустимим для того, щоб зберегти і забезпечити незалежність антикорупційного органу».
Президент Володимир Зеленський заявив, що не почув адекватних пояснень причин затримки конкурсу з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, і закликав відбіркову комісію працювати як належить.
Про це він написав у Твіттері, передає Укрінформ.
"Не почув адекватних пояснень щодо затримки конкурсу для обрання нового керівника САП. Члени конкурсної комісії мають виконати свій обов'язок, як належить», - підкреслив він.
За словами Зеленського, для України ефективність роботи антикорупційних інституцій є пріоритетом.
Конкурс з обрання голови Спеціальної антикорупційної прокуратури стартував 25 січня.
У США і ЄС раніше заявляли, що подальша підтримка України залежатиме від прозорості обрання керівника САП.
Заступник генерального прокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький оголосив про свою відставку 21 серпня 2020 року. У фейсбуці він опублікував копію наказу генпрокурора Ірини Венедіктової, згідно з яким із цього ж дня Холодницький звільнений «у зв’язку з поданням заяви про звільнення з посади за власним бажанням».
Назар Холодницький працював в органах прокуратури 14 років, а Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру очолював із моменту її створення в 2015 році.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У неділю в Україні ще більше похолодає
- 16:09
- Гроші Ватикану: який капітал Папа Римський Франциск залишив наступнику
- 16:05
- Другої зустрічі Зеленського і Трампа в Римі не було
- 14:21
- Світ попрощався з Папою Римським Франциском
- 14:03
- Єфрем Лукацький: За що російська пропаганда дуже вдячна МВС України
- 13:51
- Зустріч Трампа і Зеленського у Білому домі назвали "дуже продуктивною" (ФОТО)
- 12:03
- На Волині піп московського патріархату не дозволив відспівати воїна в храмі, а його почт сміявся під час церемонії поховання. СБУ на Волині взагалі є?!
- 11:36
- Зеленський говорив з Трампом у Римі
- 11:06
- На Сумщині ворог просунувся у Журавці
- 10:17
- Україна стала "легкою мішенню" для хакерів рф після зупинки допомоги США – Bloomberg
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.