Сегодня — 30 лет со смерти поэта Василя Стуса в российских лагерях

|
Версия для печатиВерсия для печати

Сегодня Украина вспоминает выдающегося поэта и диссидента Василя Стуса, который трагически погиб 4 сентября 1985 года.

Стус умер в лагере в селе Кучино нынешней Пермской области России во время второго своего заключения под стражу. Впервые поэта осудили в 1972 году за «антисоветскую деятельность», во второй раз — в 1980.

Примечательно, что «назначенным» адвокатом Стуса был тогда еще молодой юрист Виктор Медведчук, позднее ставший украинским олигархом, кумом Путина.

В знак протеста против жестокого обращения с арестантами Стус неоднократно объявлял голодовку. В последний раз его бросили в карцер за то, что он якобы оперся локтем на нары, читая книгу. В карцере Стус начал сухую голодовку.

Он умер в ночь на 4 сентября, по официальным данным — от остановки сердца, предположительно, в результате переохлаждения.

Похоронили поэта в России, но в 1989 году прах Стуса перезахоронили на Байковом кладбище в Киеве.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]