Слідчий ДБР Корецький: Справи проти Порошенка безперспективні, а мене хочуть звільнити

|
Версия для печатиВерсия для печати

Начальник 3-го відділу Управління з розслідування кримінальних правопорушень, вчинених службовими особами, Головного слідчого управління ДБР Олег Корецький заявляє, що більшість справ проти п’ятого президента Петра Порошенка безперспективні і що він, як керівник, говорив керівництву про необхідність їх закриття.

Про це Корецький повідомив на пресконференції у Києві:

"З травня 2019 року у ДБР було зареєстровано і розслідувалось порядку 13-15 проваджень, у яких фігурує… Порошенко. По більшості з цих проваджень були проведені всі необхідні слідчі дії і орієнтовно у січні–лютому я вже підійшов до керівництва ДБР – на той час то вже були в.о. директора Олександр Соколов та перший заступник Олександр Бабіков – що, на мою думку, на думку слідчих, у низці цих проваджень уже потрібно прийняти рішення про закриття, бо перспективи їх розслідування немає. Але я наштовхнувся на те, що керівництво ДБР сказало: "Ні, продовжуйте розслідування". Я сказав, що ми будемо ці рішення приймати, і з цього часу на мене почався досить сильний тиск".

Зокрема, за словами Корецького, через місяць після цього його поставили перед фактом, що він мусить звільнитися з ДБР.

Слідчий сказав, що не зрозумів такого рішення і просив керівництво ДБР пояснити, чому його хочуть звільнити. За словами Корецького, йому відповіли, що він їм не підходить.

Він пояснив, що через усе це він наразі і вийшов на пресконференцію до журналістів.

Корецький також наголосив, що сам не збирається звільнятися з ДБР, бо "завжди діяв законно", а про ситуацію з провадженнями Порошенка вирішив розповісти, бо в нього "загострене почуття справедливості".

У свою чергу у ДБР у Facebook заяви слідчого назвали спекуляціями, "оскільки, Олег Корецький планує звільнятися з бюро" через "факти "зливу" службової інформації у кримінальних провадженнях".

У пресслужбі наголосили, що Корецький керував групами слідчих, які розслідували всі провадження відносно п’ятого президента з травня 2019 року та "особисто за своїм підписом, неодноразово протягом усього 2019 року звертався до прокурорів з проханням погодити підозру" Порошенку.

Також у ДБР додали, що дані проекти підозр "неодноразово поверталися Офісом генпрокурора на доопрацювання, через що результати розслідувань ДБР у резонансних кримінальних провадженнях тривалий час були відсутніми".

А в лютому 2020 року керівництво бюро прийняло рішення передати розслідування найбільш важливих проваджень іншим слідчим.

Нагадаємо, що 8 липня адвокат Петра Порошенка Ілля Новіков заявив, що одну зі справ проти п'ятого президента, лідера партії "Європейська солідарність" Петра Порошенка, яка стосується ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському" закрили. Проваження закрив Корецький. 

10 червня у ДБР прокурори Офісу генпрокурора за дорученням генпрокурора повідомили про підозру Порошенку.

Порошенка підозрюють в тому, що він схилив голову Служби зовнішньої розвідки Єгора Божка до незаконного наказу, а саме до призначення на посаду заступника голови СЗР скандального Сергія Семочка. 

18 червня у Печерському суді почали обирати йому запобіжний захід. Прокуратура повідоляла, що буде клопотати про обрання для Порошенка тримання під вартою.

1 липня Порошенко заявив, що проти нього розслідують 24 кримінальні провадження і що за всіма ними стоїть Офіс президента, або особисто очільник країни Володимир Зеленський.

8 липня суд залишив без розгляду клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу Порошенку.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]