"Слиз" вкрив Мармурове море вздовж узбережжя Туреччини, під загрозою Чорне море

|
Версия для печатиВерсия для печати

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган пообіцяв врятувати узбережжі країни від "морського слизу", що накопичується в його водах.

Про це повідомляє ВВС.

Товстий шар слизоподібної речовини поширюється уздовж Мармурового моря недалеко від Стамбула, завдаючи шкоди морському життю і рибальству. Експерти звинувачують забруднення і зміну клімату.

"Сподіваюся, ми врятуємо наші моря від цієї катастрофи, спричиненої слизом", - сказав Ердоган.

Морський слиз - це природний зелений мул, який утворюється, коли водорості перевантажені поживними речовинами в результаті спекотної погоди і забруднення води.

Вперше його виявили ​​в Туреччині в 2007 році, а також в Егейському морі недалеко від Греції.

Нещодавнє поширення в Туреччині на великих територіях Мармурового моря, що з'єднує Чорне та Егейське море, вважається найбільшим в історії та завдає шкоди місцевим громадам.

Ердоган заявив, що причиною появи слизу стали неочищені стічні води, які скидаються в море, а також в підвищення температури, і закликав чиновників провести розслідування.

"Я побоююся, що якщо це пошириться на Чорне море... проблеми будуть величезними. Ми повинні зробити цей крок без зволікання", - сказав він.

Уряд Туреччини направив команду з 300 осіб для перевірки потенційних джерел забруднення.

Човнам, що курсують по Мармуровому морю, доводиться долати сірий мул, і деяким рибалкам це заважає працювати, оскільки слиз забиває їх мотори і сітки.

Дайвери повідомляють, що велика кількість риб і інших видів гинуть від задухи.

Професор Байрам Озтюрк з Turkish Marine Research попередив, що такі проблеми збережуться, якщо не буде нових інвестицій для очищення стічних вод, відкачуваних зі Стамбула.

"Через надмірне поширення слизу кілька видів знаходяться під загрозою, зокрема устриці, мідії, морські зірки. Це - справжня катастрофа", - сказав Озтюрк.

Близько 25 мільйонів людей живуть в семи містах на узбережжі Мармурового моря, розташованих на північному заході Туреччини.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]