"Слуги народу" виступили з різними заявами по скандальному вироку Стерненку

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Частина депутатів звернули увагу на низький рівень довіри суспільства до судів і попередили про загрозу дестабілізації ситуації в країні, частина - засудила протести на підтримку Стерненка і натякнула на їх "проплаченість".

 Частина парламентської фракції партії «Слуга народу» виступила із заявою на підтримку активіста Сергія Стерненко, якого засудили до семи років позбавлення волі за «викрадення людини з метою заволодіння 300 гривнями». Народні депутати констатували катастрофічно низький рівень суспільства до судової системи і вказали на загрози дестабілізації, яку провокує сумнівний цей вирок, зазначає ZN.ua.

Спільну заяву опублікували на своїх Facebook-сторінках Дмитро Гурін, Єлизавета Богуцька, Вікторія Подгорна, Микита Потураєв, Віталій Безгін, Євген Петруняк, Олексій Жмеренецкій, Єлизавета Ясько, Анна Бондар, Ігор Василів, Єгор Чернів, Мар'ян Заблоцький та Іван Юнаков.

«Справа Стерненка, яку зацікавлені особи намагаються перетворити на спусковий гачок для дестабілізації українського суспільства, насправді є лише маркером межі недовіри до судової системи. Справедливої недовіри. Судді-корупціонери, мотивовані хабарами відкриття або затягування розгляду справ, замовні рішення - ознаки сучасного «правосуддя по-українськи», - йдеться в заяві.

На думку підписантів, судова реформа, що проводилася під керівництвом п'ятого президента України Петра Порошенка в 2015-2019 роках, «не виконала своїх ключових завдань» і «суспільну довіру до судів та їх рішень не було відновлено».

Депутати вказали на радикальні політичні і світоглядні розбіжності між суддею Віктором Попревичем і підсудним Сергієм Стерненком, що не лише викликає сумніви в об'єктивності і неупередженості винесеного рішення, а й провокує розкол в українському суспільстві.

«Настільки яскравий прояв "одеської Феміди" відбулося не випадково. Сам вибір судді, демонстративного прихильника Сталіна, тобто особи, яка транслює свої політичні уподобання і не здатна забезпечити достатній рівень неупередженості в справі, не може не викликати обурення. Більш того, "справа Стерненка" в руках такого представника правосуддя, призначеного в 2016 році за часів Порошенка після втечі з Донецька і сам вирок фактично відразу після рішення про накладення санкцій на Медведчука - це загроза поділу України на два радикальних ворогуючі табори», - зазначають депутати.

Вони побоюються, що дії представників «двох флангів політичної опозиції» спрямовані на те, щоб представити справу як політичне протистояння з владою і президентом Володимиром Зеленським персонально, спровокувати протести і вуличне насильство, скориставшись обуренням активної частини суспільства. 

 

У зв'язку з цим народні депутати заявили, що:

  • повністю поділяють вимогу проведення судової реформи і наполягають, щоб це питання стало пріоритетним у 2021 році;
  • вимагають перевести Сергія Стерненка до Київського СІЗО для забезпечення його безпеки;
  • вимагають публічного і прозорого процесу в подальших судових інстанціях;
  • просять сприяти тому, щоб справу Стерненка в апеляції (і, якщо знадобиться, в касації) розглядали судді з бездоганною репутацією, яким суспільство довіряє;
  • вимагають провести розслідування і з'ясувати, ким саме здійснювалося «підбурювання до незаконних дій».

 

Єдності в президентській фракції щодо ситуації з вироком Стерненко, очевидно, немає. Частина депутатів поширили альтернативне заяву, в якій говориться про неприпустимість «уникнення окремими особам правосуддя», засуджуються спроби «скористатися правом на мирні зібрання для тиску на органи влади і суд», а також міститься натяк на «проплаченість» акцій на підтримку Стерненка.

Текст цієї заяви оприлюднили у Facebook Максим Бужанський, Данило Гетманцев, Євгенія Кінзбурськая зробила репост заяви Гетманцева. Відзначимо, що Бужанський неодноразово позитивно відгукувався про Андрія Портнова, колишньому заступником глави президентської адміністрації засудженого за держзраду Віктора Януковича. А Портнов - вимагав посадити Стерненка.

«Ми вимагаємо від правоохоронних органів України діяти відповідно до закону з мінімальною толерантністю до порушень правопорядку на вулицях наших міст... Ми ніколи не повинні підміняти демократичні процедури вуличними акціями, що супроводжуються насильством і зухвалою неповагою до принципу верховенства права», - йдеться в заяві депутатів.

 

23 лютого Приморський суд Одеси визнав активіста Сергія Стерненка винним в «викраденні людини заради заволодіння 300 гривнями» і засудив його до 7 років і 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Сторона захисту відразу ж заявила, що подаватиме апеляцію.

Обвинувальний вирок виніс суддя Віктор Попревич, який до 2014 року працював у Донецьку. У місті він відзначився тим, що встановив біля воріт свого будинку погруддя Леніна і Сталіна. За інформацією журналістів, суддя не задекларував нерухомість дружини в окупованому Криму, а в 2014 році протягом декількох місяців продовжував здійснювати правосуддя в Донецьку, коли той перебував під контролем російських окупантів.

Вирок Стерненку спровокував масові протести в Києві й інших містах України. Під Офісом президента зібралися кілька тисяч людей. На Банковій були сутички з поліцією, 17 осіб затримали. Організатори акції заявили про її безстроковий характер .

У 2015 році Стерненку оголосили підозру у викраденні Сергія Щербича, члена партії "Довіряй ділам" Геннадія Труханова. Активіст нібито організував викрадення депутата, щоб заволодіти його коштами. Крім свідчень потерпілого, інших доказів у слідства не було.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ
18:09
Диктатор на прізвисько Барбекю: як у Гаїті влада повністю захопила злочинні угруповання
17:17
Голова ВККС Роман Ігнатов подав у відставку
16:16
Чим загрожує Україні атака на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]