Іспит на володіння українською мовою складуть близько 150 тисяч чиновників

|
Версия для печатиВерсия для печати

Українські державні службовці з липня 2021 року складатимуть іспит на володіння українською мовою - без відповідного сертифіката вони не зможуть отримати посаду. Запустити іспит планують 16 липня, складати його найближчим часом прийдуть близько 150 тисяч чиновників.

Як передає ZN.UA, про це розповіла голова Національної комісії із стандартів державної мови Орися Демська.

Скласти іспит належить службовцям усіх рангів, від міністрів до директорів шкіл і тих, хто починає працювати на певній посаді. Чинних держслужбовців норма закону не торкнеться, але у разі зміни посади і за бажання залишитися на держслужбі скласти іспит доведеться.

Іспит складається з двох частин: письмової та усної, що містять чотири блоки (тестові "Культура мови", "Читання" і практичні "Письмо", "Говоріння"). Структура іспиту буде схожа на міжнародний іспит з іноземної мови. Він розрахований на рівень С1 або С2 - найвищий за міжнародною шкалою.

"Ми проводимо зараз апробацію завдань і системи. Понад 70 відсотків учасників здали пробний іспит успішно. (...) На нашому сайті буде розміщено тренажер із реальними завданнями. Ми зараз розглядаємо можливість того, щоб всі екзаменаційні завдання були відкритими. Хочемо, щоб банк завдань містив не менше трьох тисяч завдань. Тоді все викладемо у вільний доступ, а комп'ютер потім буде рандомно обирати частину з них для екзаменаційної сесії", - додає Демська.

Голова комісії також уточнила, які заходи планується вжити, щоб захистити від недобропорядності. Це і відеоспостереження, і, за потреби, прокторинг (процедура спостереження і контролю над перебігом екзамену).

Виконану тестову частину іспиту перевіряє комп'ютер, а потім претендент починає частину "Письмо". Усна частина здається з екзаменатором, запис розмови відправляється на перевірку іншому екзаменатору, який має мешкати не в одному місті з претендентом. Живого спілкування між претендентом і екзаменатором немає, тільки онлайн через кабінет екзаменатора.

На основі результатів іспиту комісія ухвалить рішення щодо кожного учасника. Щоб отримати сертифікат, потрібно набрати 70% + 1 бал від загальної кількості балів. Сертифікат буде діяти безстроково.

Випробувальні майданчики буде створено у всіх областях України, місцевим чиновникам не доведеться їхати до Києва, щоб здати іспит на володіння державною мовою, уточнила Демська.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]