ЄСПЛ може розглядати позови українців щодо російської агресії роками — правозахисники

|
Версия для печатиВерсия для печати

Позови громадян України, подані до Європейського суду з прав людини у зв'язку з російською агресією, будуть розглядатися після винесення рішення у справі України проти Росії, при цьому розгляд подібних міждержавних суперечок в ЄСПЛ триває роками, десятиліттями.

Про це в ефірі телеканалу "Дом" розповіли правозахисники, передає Укрінформ.

Мова йде про позови українців, що стосуються зруйнованого житла, поранень, тортур та інших наслідків конфлікту на сході України.

"Ці всі питання розглядатимуться після того, як Європейський суд розгляне міждержавні суперечки", — пояснила координатор з питань надання юридичної допомоги БФ "Право на захист" Юлія Трало.

Це пов'язано з суперечкою про юрисдикції — ЄСПЛ повинен визначити, яка держава несе відповідальність за порушення прав конкретної людини на непідконтрольних територіях, додала Трало.

Всього ж Україна подала проти Росії до ЄСПЛ вже 9 міждержавних скарг. Однак очікувати швидкого рішення в основній справі не варто. Наприклад, у справі "Грузія проти Росії" рішення ухвалили тільки цього року, розгляд тривав понад 10 років.

"За мірками Європейського суду — це досить швидко, тому що, наприклад, міждержавна суперечка між Кіпром і Туреччиною щодо збройного конфлікту на Північному Кіпрі розглядалася 40 років (у 2014 році ЄСПЛ зобов'язав Туреччину виплатити Кіпру 90 млн євро за наслідки військової інтервенції на півночі острова у 1974 році — ред.). Але будемо сподіватися, що Європейський суд буде більш активний в нашому питанні. Тим паче, що з моменту подачі перших скарг у 2014-2015 роках вже минуло 5-6 років", — описала перспективи Трало.

Навіть якщо Україна дочекається позитивного рішення в суперечці з Росією, не можна бути впевненим у тому, що РФ відшкодує завдані збитки або виконуватиме рішення ЄСПЛ — можливість їх не виконувати записана в новій редакції Конституції РФ.

"У справі "Грузія проти Росії", яка стосувалася російсько-грузинського воєнного конфлікту, питання виконання стоїть дуже гостро. Росія тривалий час відмовлялася виплачувати людям компенсації за цими порушеннями", — наводить приклад директор зі стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини Михайло Тарахкало.

Як повідомлялося, загальна кількість позовів, які подали українці до ЄСПЛ, — 10,5 тис. З них приблизно 7 тис. стосуються порушення прав людини в Криму та на Сході України.

«Аргумент»

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]