ЄСПЛ може розглядати позови українців щодо російської агресії роками — правозахисники

|
Версия для печатиВерсия для печати

Позови громадян України, подані до Європейського суду з прав людини у зв'язку з російською агресією, будуть розглядатися після винесення рішення у справі України проти Росії, при цьому розгляд подібних міждержавних суперечок в ЄСПЛ триває роками, десятиліттями.

Про це в ефірі телеканалу "Дом" розповіли правозахисники, передає Укрінформ.

Мова йде про позови українців, що стосуються зруйнованого житла, поранень, тортур та інших наслідків конфлікту на сході України.

"Ці всі питання розглядатимуться після того, як Європейський суд розгляне міждержавні суперечки", — пояснила координатор з питань надання юридичної допомоги БФ "Право на захист" Юлія Трало.

Це пов'язано з суперечкою про юрисдикції — ЄСПЛ повинен визначити, яка держава несе відповідальність за порушення прав конкретної людини на непідконтрольних територіях, додала Трало.

Всього ж Україна подала проти Росії до ЄСПЛ вже 9 міждержавних скарг. Однак очікувати швидкого рішення в основній справі не варто. Наприклад, у справі "Грузія проти Росії" рішення ухвалили тільки цього року, розгляд тривав понад 10 років.

"За мірками Європейського суду — це досить швидко, тому що, наприклад, міждержавна суперечка між Кіпром і Туреччиною щодо збройного конфлікту на Північному Кіпрі розглядалася 40 років (у 2014 році ЄСПЛ зобов'язав Туреччину виплатити Кіпру 90 млн євро за наслідки військової інтервенції на півночі острова у 1974 році — ред.). Але будемо сподіватися, що Європейський суд буде більш активний в нашому питанні. Тим паче, що з моменту подачі перших скарг у 2014-2015 роках вже минуло 5-6 років", — описала перспективи Трало.

Навіть якщо Україна дочекається позитивного рішення в суперечці з Росією, не можна бути впевненим у тому, що РФ відшкодує завдані збитки або виконуватиме рішення ЄСПЛ — можливість їх не виконувати записана в новій редакції Конституції РФ.

"У справі "Грузія проти Росії", яка стосувалася російсько-грузинського воєнного конфлікту, питання виконання стоїть дуже гостро. Росія тривалий час відмовлялася виплачувати людям компенсації за цими порушеннями", — наводить приклад директор зі стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини Михайло Тарахкало.

Як повідомлялося, загальна кількість позовів, які подали українці до ЄСПЛ, — 10,5 тис. З них приблизно 7 тис. стосуються порушення прав людини в Криму та на Сході України.

«Аргумент»

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]