ЄСПЛ прийняв сторону головреда програми «Схеми» у справі проти ГПУ часів покидька Луценка та Печерського суду

|
Версия для печатиВерсия для печати

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі журналістки Радіо Свобода, головного редактора програми «Схеми: корупція в деталях» Наталії Седлецької проти України щодо порушення ст. 10 Європейської конвенції з прав людини у справі про захист журналістських джерел.

Відповідне рішення ЄСПЛ оприлюднив 1 квітня.

Справа стосується надання українським судом на запит слідчого органу дозволу на доступ до даних телефона заявниці, що, на її думку, могло загрожувати захисту журналістських джерел.

Зазначається, що виходячи із ст. 10 (свобода висловлювань) Європейської конвенції з прав людини, заявниця оскаржила необґрунтоване втручання та порушення права на захист журналістських джерел.

ЄСПЛ визнав порушення ст. 10 Конвенції та ухвалив сплатити заявниці компенсацію у 4500 євро за заподіяння немайнової шкоди та 2350 євро судових витрат.

Як повідомляло Радіо Свобода, 27 серпня 2018 року Печерський районний суд Києва на вимогу Генеральної прокуратури дав дозвіл отримати від провайдера інформацію з телефона керівника програми журналістських розслідувань «Схеми» Седлецької. В ухвалі йдеться про надання доступу слідства до дзвінків та смс-повідомлень журналістки від липня 2016-го по листопад 2017 року та до даних про місце розташування її телефона впродовж цих 17 місяців.

​Радіо Свобода висловило обурення ухвалою. Адвокат Анатолій Попов назвав цей захід надмірним і таким, що «порушує як у цілому права людини на повагу до приватного життя, так і тиск на роботу журналіста в рамках виконання його професійних обов’язків і незаконний доступ до джерел інформації журналіста».

Команда «Схем» розцінила отримання ГПУ цієї інформації як спробу тиску на редакцію.

Антикорупційна організація «Transparency International Україна» засудила ухвалу суду і висловила Седлецькій підтримку.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]