Страйк в медуніверситеті Богомольця: маніпуляції, скандали


В українському медуніверситеті імені Богомольця з 26 лютого оголосили страйк, мовляв, в зв’язку з втручанням МОЗ в роботу університету, навчання зупинили на невизначений час.
Про це йдеться у повідомленні на офіційній сторінці у Facebook медуніверситету. Організаторами акції зазначено «страйковий комітет», до якого, входять викладачі, і студенти. У повідомленні зазначено, що страйк розпочато «в зв'язку з безпрецедентним грубим і незаконним втручанням керівництва Міністерства охорони здоров'я України в незалежність і самоврядність» університету.
З 26 лютого навчальна і наукова діяльність зупинені на невизначений термін, відвідувачі допускаються тільки в приміщення клінік.
Протестуючі вимагають від президента України Петра Порошенка втрутитися в ситуацію.
Водночас МОЗ на своїй сторінці в Facebook опублікував заклик до співробітників і студентів не брати участь у страйку. У повідомленні говориться, що відомство отримує сигнали від викладачів і студентів університету, яких керівництво змушує брати участь в акції. Інформацію про те, що керівництво МОЗ блокує виплату зарплат і стипендій в НМУ, назвали завідомо неправдивою.
У міністерстві заявили, що до них звертаються занепокоєні викладачі та студенти через те, що їх "примушують" розпочати страйк.
Право на мирні зібрання університету чиновники поважають, але нагадують, що основне завдання цього вишу - це "підготовка кваліфікованого лікаря".
Наразі у вузі працює комісія перевіряючих з МОЗу, при цьому в міністерстві зазначили, що відсторонена ректорка Катерина Амосова "систематично не з'являється на засідання комісії, незважаючи на запрошення".
Гостра фаза конфлікту між МОЗ і університетом Богомольця почалась 20 лютого, а напередодні, 19 лютого з’явилася інформаціяпро доведення до самогубства студентки з Туркменістану, яка навчалась у цьому виші на факультеті стоматології. Першокурсниця Мукаддас Насирлаєва стрибнула з мосту Патона 30 січня. Біля університету Богомольця вимагають відповісти за самогубство студентки з Туркменістану
Після цього Ректора медуніверситету ім. Богомольця відсторонили від роботи. У МОЗ повідомили, що через відсутність договору між медуніверситетом та Центром тестування студенти третього курсу стоматологічного факультету не змогли скласти обов'язковий для продовження навчання іспит.
Катерина Амосова, донька відомого лікаря-науковця Миколи Амосова, назвала звільнення "розправою" за те що вона відмовилася розірвати угоду про безоплатне отримання послуг від центру тестування.
Також пані Амосова була невдоволена призначенням в. о. ректора професора університету Богомольця Михайла Захараша, з яким у неї півроку триває відкритий конфлікт.
Студенти минулого тижня організували акції протесту біля вишу і не пропускали пана Захараша на його робоче місце.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:01
- "Слуга народу" Камельчук знову витер ноги об суд
- 11:51
- Петиція про звільнення малокультурного міністра культури Ткаченка зібрала необхідну кількість підписів
- 11:23
- ВРП одноголосно відсторонила суддю Тандира від виконання обов'язків
- 10:45
- Суд арештував акції дружини Медведчука у семи стратегічно важливих підприємствах на Одещині
- 10:17
- ГЕНШТАБ ЗСУ: втрати ворога станом на 2 травня
- 09:39
- Том Купер: Українцям бракує засобів, щоб завдати росіянам бомбардувати вибрані цілі на північному сході
- 09:14
- Тарифи на електроенергію підняли попри обіцянки: чому це сталося і яких іще сюрпризів очікувати від уряду
- 08:36
- Sky News: росія втратила щонайменше 60 тис. солдатів в атаках на Бахмут
- 08:00
- Над Києвом і навколо столиці ППО знищила 30 повітряних ворожих цілей – КМВА
- 20:00
- У п'ятницю дощі та грози тільки на заході України
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .