Офісу генпрокурора не дали оскаржити скасування арешту майна матері Клюєва

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Київський апеляційний суд відмовив у відкритті апеляційного провадження за скаргою прокурора відділу Офісу генпрокурора на скасування арешту майна матері ексглави Адміністрації президента України Андрія Клюєва.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 10 вересня. 

У статті 309 КПК України наведено перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку під час досудового розслідування, та визначено, що скарги на інші ухвали слідчого судді оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого засідання. До таких інших ухвал слідчого судді належать і ухвали, якими суддя задовольняє клопотання про скасування арешту майна.

Крім того, Верховний Суд, провівши огляд судової практики щодо перегляду ухвал слідчих суддів за рішеннями, внесеними в ЄДРСР за період з 01.01.2018 по 01.06.2020, вказав, що ухвала слідчого судді про скасування арешту майна, яка постановлена за правилами ст.174 КПК України не підлягає апеляційному оскарженню.

Додамо, що прокурор може спробувати повторно звернутися із клопотанням про арешт майна.

Раніше, 20 серпня Шевченківський суд Києва скасував арешт із 214 предметів, вилучених у будинку в Козині, власницею якого є Людмила Клюєва, мати ексглави Адміністрації президента України Андрія Клюєва.

У списку — вази, сервізи для чаю та кави, набори посуди та столових приборів, бокали, чарки, ікони, картини, статуетки та інші речі. Все це вилучили під час обшуку 6-7 липня 2016 року в будинку в елітному селищі Козин, який належить матері Андрія Клюєва.

Через 5 років після обшуку і арешту майна представнику матері Клюєва вдалося добитися скасування арешту.

Адвокат Марина Сініцина доводила, що суд у 2016-му дійшов помилкового висновку про те, що вилучені речі належать саме Клюєву.  Будинок в Козині з 2004-го належав батьку політика. Усі речі в будинку були спільною власністю подружжя Петра і Людмили Клюєвих, набутою в шлюбі з 1962 року. У 2017 році Петро Клюєв помер і все майно успадкувала його дружина. Їхній син у будинку не мешкав.

Суддя Лідія Щебуняєва не побачила доказів, що вилучене майно є власністю підозрюваного.

Батьки Клюєва не мають жодного правового статусу в кримінальному провадженні.

Рішенням Печерського районного суду Києва від 7 березня 2014 року вже накладено арешт на особисте майно підозрюваного Андрія Клюєва — житловий будинок і вісім присадибних земельних ділянок.

З 28 лютого 2014 року Андрій Клюєв офіційно оголошений у загальнонаціональний розшук. У 2017-му Інтерпол зняв політика з міжнародного розшуку. На лютому 2020 антикорупційний суд скасував заочний арешт Клюєва.

«Аргумент»


В тему:

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]