Офісу генпрокурора не дали оскаржити скасування арешту майна матері Клюєва

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Київський апеляційний суд відмовив у відкритті апеляційного провадження за скаргою прокурора відділу Офісу генпрокурора на скасування арешту майна матері ексглави Адміністрації президента України Андрія Клюєва.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 10 вересня. 

У статті 309 КПК України наведено перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку під час досудового розслідування, та визначено, що скарги на інші ухвали слідчого судді оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого засідання. До таких інших ухвал слідчого судді належать і ухвали, якими суддя задовольняє клопотання про скасування арешту майна.

Крім того, Верховний Суд, провівши огляд судової практики щодо перегляду ухвал слідчих суддів за рішеннями, внесеними в ЄДРСР за період з 01.01.2018 по 01.06.2020, вказав, що ухвала слідчого судді про скасування арешту майна, яка постановлена за правилами ст.174 КПК України не підлягає апеляційному оскарженню.

Додамо, що прокурор може спробувати повторно звернутися із клопотанням про арешт майна.

Раніше, 20 серпня Шевченківський суд Києва скасував арешт із 214 предметів, вилучених у будинку в Козині, власницею якого є Людмила Клюєва, мати ексглави Адміністрації президента України Андрія Клюєва.

У списку — вази, сервізи для чаю та кави, набори посуди та столових приборів, бокали, чарки, ікони, картини, статуетки та інші речі. Все це вилучили під час обшуку 6-7 липня 2016 року в будинку в елітному селищі Козин, який належить матері Андрія Клюєва.

Через 5 років після обшуку і арешту майна представнику матері Клюєва вдалося добитися скасування арешту.

Адвокат Марина Сініцина доводила, що суд у 2016-му дійшов помилкового висновку про те, що вилучені речі належать саме Клюєву.  Будинок в Козині з 2004-го належав батьку політика. Усі речі в будинку були спільною власністю подружжя Петра і Людмили Клюєвих, набутою в шлюбі з 1962 року. У 2017 році Петро Клюєв помер і все майно успадкувала його дружина. Їхній син у будинку не мешкав.

Суддя Лідія Щебуняєва не побачила доказів, що вилучене майно є власністю підозрюваного.

Батьки Клюєва не мають жодного правового статусу в кримінальному провадженні.

Рішенням Печерського районного суду Києва від 7 березня 2014 року вже накладено арешт на особисте майно підозрюваного Андрія Клюєва — житловий будинок і вісім присадибних земельних ділянок.

З 28 лютого 2014 року Андрій Клюєв офіційно оголошений у загальнонаціональний розшук. У 2017-му Інтерпол зняв політика з міжнародного розшуку. На лютому 2020 антикорупційний суд скасував заочний арешт Клюєва.

«Аргумент»


В тему:

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:12
Президент України підписав указ, який закриває доступ військових до онлайн-казино - за це боровся сержант Павло Петриченко, який загинув у Донбасі
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]