Суд став на сторону Ахметова в позові Укренерго на 651 млн грн

|
Версия для печатиВерсия для печати

09 лютого 2021 року Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу “Укренерго” та залишив без змін рішення Госпсуду м. Києва від 22.09.2020 (у справі №910/8044/20), яким компанії знову ж таки було відмовлено в задоволенні позову до ТОВ "Д.Трейдінг" (кінцевий бенефіціар - Рінат Ахметов) про стягнення 651 млн грн за договором про надання послуг з передачі електричної енергії.

Як повідомляє finbalance.com.ua, суди першої та апеляційної інстанції констатували, що обов’язок щодо сплати тарифу за передачу, зокрема, обсягів експортованої електроенергії було запроваджено із прийняттям постанови НКРЕКП від 07.02.2020 №360, тоді як “Укренерго” подало позов щодо вартості послуг за липень 2019 року - січень 2020 року, тобто за період, що передує прийняттю постанови НКРЕКП №360, а оскільки відповідно до статті 58 Конституції, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, то “правові підстави для стягнення з відповідача відповідної частини заборгованості відсутні” (цитата).

Крім того, суди вказали, що “нарахування плати за послуги з передачі експортованих обсягів електроенергії порушує міжнародні зобов’язання України”, а тому, на їх думку, є неправомірними дії “Укренерго” щодо нарахування плати за передачу електроенергії при її експорті.

Додамо, що 17.11.2020 Госпсуд м. Києва задовольнив позов ТОВ "Д.Трейдінг" в справі №910/9400/20 та зобов’язав “Укренерго” припинити виставляти рахунки за послуги при експорті електроенергії та включати відповідні послуги до первинних документів, якими оформлюються послуги з передачі електричної енергії.

04.01.2021 Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу “Укренерго” та залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій у справі №914/935/20, якими держкомпанії знову ж таки було відмовлено в задоволенні позову до “ДТЕК Західенерго” (кінцевий бенефіціар - Рінат Ахметов) про стягнення 425,8 млн грн заборгованості.

Верховний Суд вказав, що постанова НКРЕКП, якою був встановлений обов’язок щодо сплати послуг передачі при експорті, “не могла бути застосована, адже спочатку була зупинена, а потім була визнана протиправною та нечинною [на вимогу “ДТЕК Західенерго”] в межах адміністративного судочинства [у справі №640/3041/20] з моменту її прийняття” (цитата).

Раніше повідомлялося, що холдинг ДТЕК Ахметова, який є найбільшим експортером електроенергії, перестав платити тариф на передачу електроенергії при її експорті, посилаючись на те, що експортери в країнах ЄС не платять тариф на передачу, а Україна взяла на себе зобов`язання щодо синхронізації свого законодавства з ЄС.

Тариф "Укренерго" на передачу електроенергії має покривати нестачу коштів ДП "ГарПок" для виплат по "зеленому" тарифу.

Енергохолдинг ДТЕК Ахметова є найбільшим власником сонячних і вітрових електростанцій (були оцінки, що контролює близько 25% "зеленої" генерації).

За даними ДП "Гарантований покупець" ("ГарПок"), на 15 березня заборгованість "Укренерго", яка є джерелом розрахунків за "зеленим" тарифом, становить 17,2 млрд грн (на 1 березня було 15,9 млрд грн; на початок 2021 року - 23,9 млрд грн), у т.ч. за 2021 рік - 2,86 млрд грн, за 2020 рік - 14,3 млрд грн.

Заборгованість "Укренерго" за 2020 рік, яка є джерело розрахунків з "Енергоатомом" за електроенергію, вироблену за потреб населення, - 5,04 млрд грн.

«Аргумент»


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]