Суд вирішив конфіскувати у шахрая Киви 1,2 млн гривень (ВІДЕО)


Вищий антикорупційний суд вирішив конфіскувати у депутата Верховної Ради Іллі Киви 1,2 млн гривень доходу, нібито отриманого від здачі в оренду закинутої жомової ями.
Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
"13 серпня 2021 року ВАКС задовольнив позов про визнання необґрунтованими активів у сумі понад 1,2 млн гривень, що належать народному депутату України та стягнення їх відповідно до українського законодавства в дохід держави", - йдеться в повідомленні.
Суд визнав, що депутат протиправно отримав 1 242 236 гривень.
Нагадаємо, у 2020 році журналісти Bihus.info дізналися, що Кива отримав 1,2 млн грн нібито за здачу в оренду порослої бур'янами ями, яку раніше використовував цукровий завод міста Заводське, туди скидали відходи після обробки буряку. Зараз він не працює, але яму навіщось орендувало зареєстроване у Львові ТОВ "Компанія "Сіквел" з ознаками фіктивності.
Розслідуванням зацікавились антикорупційні органи, і у травні 2021 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернулася з позовом до ВАКС про стягнення необґрунтованих активів Киви в дохід держави.
Це перша в історії України справа про цивільну конфіскацію майна.
Уродженець Полтави Ілля Кива у 2014-2016 роках працював в органах внутрішніх справ і якийсь час очолював департамент протидії наркозлочинності Національної поліції.
До служби в МВС Киву засудили за отримання хабаря на посаді заступника начальника Управління у справах захисту прав споживачів Полтавської області. Однак у серпні 2014 року суд зняв з нього судимість.
У 2017 році Кива очолив Соціалістичну партію України, а у 2019 році пішов у ОПЗЖ.
Того самого року його обрали до Верховної Ради за списками цієї партії, де він став борцем з "фашистами" та "неонацистами", а останнім часом у своїх соцмережах почав погрожувати поваленням чинної влади.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У вівторок дощитиме на сході України, буде вітряно
- 19:30
- Лідери ЄС узгодили план «ReArm Europe» на $863 млрд для посилення оборони та підтримки України, — France24
- 19:21
- Бізнес-партнер Коломойського звинуватив його та Боголюбова у відмиванні коштів через єврейський благодійний фонд
- 18:04
- Корсун: Як Україна програє кібервійну
- 17:02
- Зеленський показав Трампу фотографії воїнів ЗСУ після полону РФ, це могло стати причиною суперечки, - Time
- 16:47
- Ракетний удар рф по Сумах: поранено 65 людей
- 14:02
- "Слуга народу" хоче знищити моніторинг способу життя посадовців
- 12:46
- Президент підписав закон про створення двох спеціалізованих адмінсудів
- 12:13
- Генпрокуратура не звільнила жодного з 74 прокурорів, у яких МОЗ виявило і скасувало фейкову інвалідність
- 10:52
- Перемовини делегацій США та РФ проходять в Ер-Ріярді
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.