Суддя відмовляється слухати справу проти беркутівця, бо її зятю повідомили підозру

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Суддя Дарницького суду Києва Тетяна Шасна взяла самовідвід у справі Владислава Лукаша, колишнього командира батальйону ПМОП «Беркут» при ГУМВС України у Харківській області.

Заява про втручання в її діяльність розміщена на сайті Вищої ради правосуддя, повідомляє Судовий репортер.

Суддя вела розгляд щодо Лукаша з 2017 року. У справі 170 потерпілих, з яких майже половина допитані і досліджені докази по їх епізодах. З огляду на резонанс справи засідання відбуваються щотижня.

Але 8 червня цього року суддя Щасна дізналась, що її про підозру повідомили її близькому родичу – чоловіку її дочки.

Він підозрюється у незаконному перешкоджанні мирним зібрання, що вчинене службовою особою за попередньою змовою з іншими працівниками прокуратури.

«Нібито мій зять… 9.12.2013 відвіз позивача до суду, використовуючи своє службове становище та маючи знайомства у судовій владі, організував швидку та безперешкодну подачу позивачем позову до Окружного адмінсуду Києва, а також забезпечив швидке винесення судового рішення», – пояснила Щасна суть підозри.

У справі її родича визначена та повністю сама група прокурорів, що й у справі Лукаша. Суддя зазначає, що її зятю інкримінують нетяжкий злочин зі строком давності 5 років. У 2013-2021 роках він до правоохоронних органів з цього приводу ні разу не викликався. Лише через 7 років йому повідомлено про підозру. А після заяви суддею самовідводу наступного дня її зятя викликали до ДБР для вручення клопотання про обрання запобіжного заходу.

Щасна вважає, що повідомлення підозри і клопотання про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту за злочин, по якому минули строки давності, є втручання у здійснення правосуддя. Очевидно, суддя має на увазі саме свою професійну діяльність.

Зять суддя Олександр Руденко станом на грудень 2013-го працював у прокуратурі Києва, а з 2014-го в Генеральній прокуратурі. Він звільнився з посади прокурора у 2017 році.

Дочка судді є прокурором Київської місцевої прокуратури № 4. З останньої декларації видно, що її чоловік працює в адвокатському об’єднанні «Могильницький та партнери».

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]