Супермісяць зійшов над Україною

|
Версия для печатиВерсия для печати

Ввечері 19 лютого Місяць підійде близько до Землі, відтак здаватиметься набагато більше звичайного.

Про це повідомляє Astronomy Now.

Астрономи стверджують, що сьогодні спостерігатимемо «найбільший» повний місяць року, якого ми не побачимо до Різдва 2026.

Для тих, хто за різних обставин не зможе спостерігати унікальне явище, астрономи викладуть відео, яке можна переглянути тут.

Найбільш же неймовірний Місяць у 21 столітті очікують 6 грудня 2052 року — тоді буде зафіксовано мінімальну відстань між небесними тілами за сто років — 356 447 кілометрів.

Ця графіка показує видимий розмір цього повного Місяця (зліва), що майже на 8% більше, ніж у середньому (праворуч).

Нагадаємо, у липні 2017 року українці могли спостерігати майже всі фази місячного затемнення, яке вчені назвали найдовшим у ХХІ столітті. Місяць тоді був не просто повним, а також і «кривавим», через ефект від сонячного світла.

Наступні місячні затемнення, які, щоправда, не будуть настільки тривалими, за даними NASA, можна очікувати 21 січня та 16 липня 2019 року, 10 січня, 5 червня і 5 липня 2020 року та 30 листопада 2020 року.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]