Трагедія МН17: на п'яті роковини в СБУ оприлюднили всі встановлені факти

|
Версия для печатиВерсия для печати

СБУ передала міжнародній спільній слідчій групі величезний масив доказів, які дозволяють відтворити обставини збиття літака «Боїнг 777» рейсу MH-17.

Про це повідомляє пресцентр СБ України.

«Головним слідчим управлінням СБ України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 258 Кримінального кодексу України про збиття 17.07.2014 пасажирського літака «Боїнг 777» (рейс MH-17) авіакомпанії «Малайзійські авіалінії», що призвело до загибелі 298 людей», - йдеться у повідомленні.

Сьомого серпня 2014 Генеральною прокуратурою України було підписано чотиристоронню угоду про створення міжнародної спільної слідчої групи (МССГ) з розслідування даного злочину Україною, Нідерландами, Бельгією та Австралією, до якої країною-учасникома було пізніше включено Малайзію.

У Києві, в будівлі ГПУ, створений і працює офіс, у якому слідчі СБУ у співпраці з правоохоронцями з інших країн проводять розслідування даного злочину. За п’ять років слідства СБУ передала до МССГ величезний масив доказових матеріалів, які дозволяють відтворити обставини скоєння злочину та встановити осіб, причетних до цього терористичного акту.

На даний час слідством встановлено:

- точний час та маршрут, за яким самохідна вогнева установка (СВУ) зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) «БУК» була незаконно переміщена з території Російської Федерації до України;

- час здійснення запуску зенітно-керованої ракети по пасажирському літаку «Боїнг 777-200 9M-MRD» та місце старту даної ракети;

- час та маршрут, за яким СВУ ЗРК «БУК» була вивезена до Російської Федерації;

- більше 150 осіб, причетних до транспортування самохідної установки БУК-м з території Росії до тимчасово окупованої території Луганської та Донецької областей та назад до РФ, її охорони та виведення на бойові позиції для здійснення збиття літака.

Зазначається, що 19 червня 2019 року у Нідерландах відбувся спільний брифінг членів МССГ - представників зазначених п’яти країн, під час якого повідомлено про притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення даного злочину чотирьох осіб - трьох громадян РФ (Гіркін І.В., Дубинський С.М., Пулатов О.Ю.) та одного громадянина України (Харченко Л.В.) і повідомлено про передачу кримінального провадження щодо цих осіб до суду, який розпочнеться 9 березня 2020 року у Нідерландах.

Наразі матеріали кримінального провадження щодо вказаних підозрюваних осіб відповідно до вимог діючого кримінально-процесуального законодавства передаються компетентному органу Королівства Нідерландів для здійснення їх подальшого кримінального переслідування.

Як відомо, 17 липня 2014 року у небі над селом Грабове Донецької області терористи збили пасажирський літак рейсу МН-17 компанії «Малайзійські авіалінії», що летів за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. Внаслідок цієї трагедії загинуло 298 людей - усі пасажири та екіпаж.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні короткочасні дощі, на півдні до +28°С
19:08
Міністр-кримінальник Сольський подав заяву про відставку
18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]