Трьом агентам «Українського вибору» Медведчука повідомили про підозру в держзраді

|
Версия для печатиВерсия для печати

Трьом керівникам ініціативних груп громадського руху «Український вибір», лідером якої є народний депутат від ОПЗЖ Віктор Медведчук,  повідомили про підозру за фактом участі в організації та проведенні незаконного «референдуму» у тимчасово окупованому Криму.

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Цим особам інкриміновані державна зрада та посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України).

За даними слідства, представники всеукраїнського громадського руху «Український вибір - Право народу», який до 2016 року мав назву «Український вибір», сприяли окупації Криму. Двоє підозрюваних як керівники ініціативних груп громадського руху входили до складу незаконного збройного формування «Самооборона Севастополя». Один із підозрюваних очолював територіальний підрозділ цього НЗФ, інший був керівником окремого підрозділу «Самооборони» - «Слов’янський щит». Вони виконували протиправні накази «ватажків» формування, а також брали активну участь в організації та проведенні незаконного «референдуму» в Криму, у тому числі як спостерігачі на «дільницях» в складі незаконних виборчих комісій.

Також підозрювані забезпечували охорону дільниць й безперешкодне проведення «референдуму» у Севастополі.

Один із керівників відокремленого підрозділу громадського руху «Український вибір», що також діяв у Севастополі, за даними правоохоронців, брав участь у проведенні мітингів на підтримку окупації півострова Російською Федерацією та проведення незаконного «референдуму». Під час публічних виступів на мітингах підозрюваний висловлював заклики до зміни меж території та державного кордону України, а також розширення території РФ за рахунок тимчасово окупованих територій України. Це підтверджується висновком судово-лінгвістичної семантико-текстуальної експертизи Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз.

Крім того, підозрювані були нагороджені представниками держави-окупанта медалями «За повернення Криму».

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, його здійснює Головне управління СБУ в АР Крим.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]