"Центренерго" повернуто під контроль держави після того, як в ньому зникли 100 млрд грн

|
Версия для печатиВерсия для печати

Глава ФДМ Дмитро Сенниченко оголосив про повернення "Центренерго" під контроль держави.

"Ми зробили висновки після попередньої невдалої спроби призначити нового керівника компанії, і провели одноденну блискавичну операцію: рішення суду, збори наглядової ради, внесення змін до реєстру та представлення нового керівника Центренерго Олександра Корчинського. Усе це – сьогодні, буквально за 4–5 годин", – написав Сенниченко у фейсбуці.

Колишній депутат Верховної Ради, член наглядової ради "Укрзалізниці" Сергій Лещенко раніше повідомив, що напередодні олігарх Ігор Коломойський вивіз офіс "Центренерго" в санаторій під Києвом, який охороняється.

"Об'єкт, де тепер перебуває центральний офіс "Центренерго", перетворився у фортецю з колючим дротом, бетонними блоками й автоматниками. Усе це робиться через можливий штурм для звільнення крісла глави державної компанії від ставленика олігарха", – заявив він у своєму телеграм-каналі.

Сенниченко ніяк не прокоментував це, але виклав фотографії, що підтверджують цю заяву.

Фото: facebook.com/dmitry.sennychenko
За словами Сенниченка, наступним кроком буде встановлення реального стану "Центренерго" і перетворення компанії з "чорної діри українського бюджету, де зникли близько 100 млрд гривень із 2004 року" в привабливий для приватизації об'єкт.

На сайті ФДМ зазначається, що "Центренерго" за останні роки став "центром корупції", і на сьогодні в Єдиному реєстрі судових рішень зареєстровано понад 17 тисяч документів щодо цього підприємства.

"Центренерго" кілька разів зупиняло свою роботу; у 2004 році була спроба довести підприємство до штучного банкрутства; у 2015–16 роках відбувалися сумнівні закупівлі через компанії-прокладки РФ і ОРДЛО; Вуглегірська ТЕС припиняла роботу через штучно створений дефіцит вугілля у 2015 році.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів ще 26 лютого погодив пропозицію ФДМ про призначення новим в. о. гендиректора "Центренерго" ексменеджера компанії "ТехНова" (Чернігівська ТЕЦ) Олександра Корчинського.

Це рішення було заблоковано Окружним адміністративним судом Києва, і зняти судову заборону вдалося тільки наприкінці травня.

До складу "Центренерго" входять три ТЕС: Вуглегірська (Донецька область), Зміївська (Харківська область) і Трипільська (Київська область), сумарна проєктна потужність яких становить 7 660 МВт, це близько 14 % від загальної потужності електростанцій України. На ТЕС компанії встановлено 23 енергоблоки потужністю від 175 до 800 МВт, з яких 18 блоків – вугільні, а п'ять призначені для використання газомазутного палива. Державі належать 78,289 % компанії.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців
15:02
Ціна на газ для населення залишиться незмінною до травня 2025 року
14:06
Захід нарешті помітив російських терористів у рясах
13:59
ДП "Документ" тимчасово не видає документи за кордоном
12:03
Сергій Удод ("Гудвін"): Як організувати ефективну медслужбу в батальйоні
11:03
Звичайне шахрайство: жителі "хрущовки" з Нетішина переказали понад 3,6 млн грн партії "Слуга народу" - Рух "Чесно" викрив мережу фіктивних донорів партії влади

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]