Тупицький і Касмінін оскаржили указ Зеленського про скасування їх призначення в КСУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Олександр Тупицький і Олександр Касмінін оскаржили указ, яким президент Володимир Зеленський скасував їх призначення суддями Конституційного суду.

Про це повідомив Верховний Суд, який отримав позови.

Указ Зеленського скасовує два укази колишнього президента Віктора Януковича від 2013 року про призначення суддів Тупицького і Касмініна у Конституційний суд.

Президент мотивував своє рішення прагненням захистити національні інтереси України.

"Окремі судді Конституційного суду України, призначені Віктором Януковичем, продовжуючи виконувати свої повноваження, створюють загрозу державній незалежності та національній безпеці України", - йдеться в указі Зеленського.

Це не перша спроба президента поставити крапку в конституційній кризі після скандального рішення КСУ про скасування е-декларування.

В кінці грудня 2020 року Зеленський підписав указ про відсторонення Тупицького від посади судді Конституційного суду строком на два місяці, а у лютому продовжив його ще на місяць. Причиною стала підозра у вчиненні Тупицьким кримінального правопорушення.

У КСУ заявили, що глава держави вийшов за межі своїх повноважень та закликали скасувати цей уУказ, пригрозивши президентові кримінальною відповідальністю.

Весь цей час Тупицький відмовляєтья визнавати себе підозрюваним, але державна охорона все одно не пускає його на робоче місце.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]