"Тут нема чого обговорювати" - Путін про обговорення з Байденом вступу України в НАТО

|
Версия для печатиВерсия для печати

Президент США Джо Байден і глава Росії Володимир Путін на саміті в Женеві обговорювали питання України. Про це Путін сказав на пресконференції за результатами перемовин.

"Щодо України - ця тема піднімалася, не можу сказати, що дуже детально, але, наскільки я зрозумів президента Байдена, в основі врегулювання на сході України мають бути мінські угоди", - заявив він.

Щодо можливого вступу України до НАТО Путін заявив, що "тут нема чого обговорювати", а тема "піднімалася мазком". 

На запитання журналіста CNN про зобов'язання щодо України Путін додав, що Росія має тільки один обов'язок – "сприяти реалізації мінських угод".

"Якщо українська сторона готова до цього - ми підемо цим шляхом, без сумнівів. Ще в листопаді минулого року українська делегація представила свої думки, як вона думає реалізовувати мінські угоди. Там написано, що передусім потрібно надати пропозицію щодо політичної інтеграції Донбасу в українську правову систему і Конституцію, для цього потрібно зміни до конституції. І що кордони між Україною і Росією донбаської лінії починають займатися прикордонними військами України на наступний день після проведення виборів. Що запропонувала Україна? Повернути ЗСУ на місця постійної дислокації. Це значить, що війсбка повинні зайти на Донбас. Друге - вони запропонували закрити кордон між Росією та Україною, частину. І третє - після цих двох кроків провести вибори через три місяці", - заявив Путін.

Він сказав, що "це не має стосунку до мінських угод".

Нагадаємо, що сьогодні в швейцарській Женеві відбулася перша зустріч президента США Джо Байден з російським колегою Путіним. До цього вони зустрічалися в 2011 році на посадах віцепрезидента та прем'єр-міністра.

Перемовини тривали близько чотирьох годин і складалися з двох раундів: спочатку спілкувалися президенти, потім – члени їхніх делегацій. Путіна супроводжував глава МЗС Росії Сергій Лавров, Байдена – держсекретар Ентоні Блінкен. 

У квітні Байден під час телефонної розмови з Путіним запропонував російському президентові зустрітися в найближчі місяці в "третій країні", щоб обговорити повний спектр питань у взаєминах двох держав. 26 квітня речник Путіна заявив, що перша зустріч президентів США та Росії може відбутися у червні, однак точної дати не назвав. 

Швейцарію одразу називали однією з країн, де можуть провести зустріч. 

25 травня Білий дім і Кремль офіційно заявили, що зустріч відбудеться 16 червня в Женеві. 

З українським президентом Байден планує зустрітися в липні – для цього він запросив Володимира Зеленського у Вашингтон. 

«Аргумент»


На цю тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:01
Чому Польща так довго вирішує долю українських біженців
10:12
Президент України підписав указ, який закриває доступ військових до онлайн-казино - за це боровся сержант Павло Петриченко, який загинув у Донбасі
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]