У Дніпрі ріелторка стала жертвою квартирних шахраїв

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Жовтневий райсуд Дніпра виніс вирок за заволодіння квартирою шляхом обману.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 14 квітня.

Чоловік став власником квартири, нібито купивши її у 2013 році на аукціоні з продажу арештованого майна. Працівники державної виконавчої служби заперечили, що такі торги проводилися. У документах було дівоче прізвище держвиконавця і підроблений підпис. Одразу після «аукціону» власник виставив квартиру на торги і майже два роки шукав покупця. Коли ціну знизили, у квітні 2015-го квартиру вирішила купити ріелторка, чиє агентство продавало цю квартиру. Потерпіла заплатила 365 тисяч гривень.

За кілька днів, власниця з’ясувала, що їй продали не ту квартиру. У провулку Штабному є адреси 1 і 1а, але фактично це один будинок із подвійною нумерацією. Тобто в будинку є по дві квартири під одним номером. Під час продажу квартири зловмисники показували одну, яка пустувала, бо її власник помер. А продали іншу, що має господаря і в якій проживали орендарі.

Чоловік, який продавав квартиру, переконував, що сам купив її за підробленими документам і нічого не знав. Однак суд визнав його пояснення непереконливими, адже аукціон взагалі не відбувався. Не надано мінімальних доказів сплати грошей за квартиру. Обвинувачений не повідомив, кому віддав гроші, не зміг представити розрахункового документа щодо сплати грошей за квартиру (20 тисяч доларів на 2013 рік).

Менш ніж через місяць після реєстрації права власності на спірну квартиру, одразу після новорічних свят, покупець виставив її на продаж, не маючи наміру сам проживати чи користуватися нею.

Після повідомлення про підозру чоловік продав другу квартиру в цьому будинку, яка так само була оформлена на нього.

Суд визнав чоловіка винним і призначив 5 років позбавлення волі. Господарю, чию квартиру намагалися продати шахраї, і покупцю (жінці-ріелторці) як потерпілим присудили по 50 тисяч гривень моральної шкоди. Покупцю також стягнули 365 тисяч гривень, які вона заплатила за договором купівлі-продажу.

Раніше судовими рішеннями скасовано свідоцтво про право власності обвинуваченого на квартиру потерпілого і визнано недійсним договір купівлі-продажу цієї квартири.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]