У Мінагро розповіли про відкриття ринку землі

|
Версия для печатиВерсия для печати

При продажу землі українцями держава отримуватиме 1% від угоди як мито. У зв'язку з тим, що не очікується масового продажу, на першому етапі державний бюджет поповниться орієнтовно на 500 млн грн.

Такі прогнози у програмі "Неофициальный разговор" телеканалу "Дом" озвучив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Він зазначив, що власники землі підтримують відкриття ринку, але це не означає, що вони планують продавати свої паї.

"Ми робили опитування землекористувачів і власників землі. Й 90% відповіли, що вони за те, щоб мати право. Водночас не більш ніж 7% готові продавати. Тобто люди хочуть мати право, але не буде масового продажу", - сказав Висоцький.

У зв'язку з тим, що на продаж землі площею понад 2 га всі ці роки діяв мораторій, в Україні ще не встановилася ціна на землю.

"Ціну реальну складно сказати, бо у нас 30 років ринку не було. Але якщо ми візьмемо такий індикатив, як оренда, то оренда зросла. Якщо брати в гривні, то за 30 років - у понад 20 разів. За останні 8-10 років - зросла в 10 разів. Зараз у середньому по Україні оренда становить 3-4 тис. грн. А 10 років тому це було 300-400 грн", - повідомив заступник міністра.

На першому етапі відкривається ринок передусім на паї, їх розміри 3-7 га. Вартість середнього паю прогнозується на рівні 200 тис. грн, додав Висоцький.

При цьому до державного бюджету великих надходжень не очікується.

"До держбюджету взагалі гроші не йтимуть. Це ж приватна власність. Це гроші одних людей будуть надходити іншим. І там тільки 1% збір, мито, ну, це копійки. Ми оцінюємо, що не більше, ніж 1 млн га буде продано в перший період. Масового продажу не буде", - пояснив заступник міністра.

За підрахунками Висоцького, держбюджет від продажу 1 млн га поповниться на 500 млн грн.

"Порахуймо. 1 млн га продадуть. В середньому - за 50 тис. грн за га, значить, загальна сума всіх угод - 50 млрд грн. Від них 1% мита - це 500 млн грн. У масштабах нашого держбюджету (він майже трильйон гривень) це все-таки не буде головною статтею його наповнення", - припустив він.

Як повідомлялося, в Україні 33 млн га землі перебуває в приватній власності, від 5 млн га - у комунальній, державній власності. Ринок землі, який відкривається 1 липня, передбачає придбання та продаж виключно приватної землі. На покупку державних або комунальних земель накладено безстрокову заборону, їх можна лише здавати в оренду.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:52
Єрмак увійшов до списку 100 найвпливовіших людей від Time, Зеленського там немає. Це закономірно, так, Коломойський?
20:00
У четвер в Україні сухо тільки на південному сході
18:05
Роздраконена економіка. Кризу в Китаї не подолати без повернення до курсу реформ
17:39
Заробляють як на наркотиках: Gazeta Wyborcza про тютюнову мафію в Україні
17:06
НАБУ оголосило у розшук екснардепа Руслана Демчака
16:03
Близько 650 тис. чоловіків призовного віку незаконно виїхали з України від початку повномасштабної війни - Politico
15:01
росія виводить своїх "миротворців" із Нагірного Карабаху
14:37
Ракетний удар по Чернігову: 14 загиблих, понад 60 постраждалих, 6 зниклих безвісті
13:45
Дякуємо СБУ за "спецперевірку": ексрегіонал та "антимайданівець" Волошенков влаштувався в Агенцію оборонних закупівель. Він - син генерала СБУ
12:11
Закупівля неякісних бронежилетів для ЗСУ по завищених цінах: справу Шаповалова та Хмельницького передали до суду

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]