У США померла Надія Дюк, діаспорянка і великий друг України
У Вашингтоні 23 січня померла 64-річна Надія Дюк, науковиця-діаспорянка, яка нещодавно отримала Орден княгині Ольги ІІІ ступеню за значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення національної безпеки, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави.
Про це повідомив чоловік Надії Дюк Адріян Каратницький, передає Голос Америки.
"Ніжна душа, яка допомогла так багато і була настільки щира в її любові до України. Вічна пам ' ять, дорогенька", - прокоментував він допис на сторінці Надії Дюк, в якому повідомлялося про її смерть.
"З великим смутком повідомляю про смерть моєї сестри Надії Дюк. її хоробре серця перестали бити надвечір середи 23-го січня 2019 року. Вона вона мирно відійшла вдома після довгої боротьби з хворобою", - йшлося в повідомленні на сторінці Надії Дюк.
Надія Дюк - донька хорунжого Української Повстанської армії Петра Дюка. Працювала в Оксфордському університеті.
Як зазначає Голос Америки, 22 січня 2019 року, за день до смерті, була нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ ступеню.
Надія Дюк – віце-президент Національного фонду на підтримку демократії. Перед тим понад 20 років, на посаді старшого радника фонду, вона керувала програмами та стратегіями підтримки демократичних рухів в країнах Європи та Євразії.
Починала свій шлях вона як дослідник та викладач, ставши відомим експертом з України та пострадянського простору у Сполучених Штатах, автором кількох книг та численних статей. Надія Дюк, яка була першою етнічною українкою, що отримала докторський ступінь в Оксфорді, також є членом престижної американської Ради з міжнародних відносин.
Народилася Надія у Великобританії у 1954-му році, куди її батьки, Марія та Петро Дюк, були змушені втекти від переслідувань радянської влади. Її батько був хорунжим Української повстанської армії. Надія демонструвала блискучі успіхи в освіті: здобула ступінь бакалавра мистецтв з відзнакою в Університеті Сассекса, закінчила коледж Св. Антонія Оксфордського університету, там же захистила і дисертацію, присвячену публіцистиці Михайла Драгоманова. Після цього викладала в Оксфордському університеті радянську та російську історію, була науковим співробітником британського Товариства досліджень Центральної Азії при університеті.
У 1984-му році вийшла заміж за американського журналіста Адріяна Каратницького, після чого переїхала у США, спочатку - в Нью-Йорк, а з 1986-го року мешкала у Вашингтоні.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 14:50
- Побори з провідників та безквиткові перевезення: деталі обшуків на «Укрзалізниці»
- 12:10
- Ворог просунувся в Кураховому, біля Торецька та низки сіл
- 11:04
- На Сумщині евакуюють жителів понад 190 населених пунктів
- 10:02
- Бутусов: У нас стратегічного планування війни фактично немає. Поразка рф в Сирії показала, що Україна має розробити довготривалу стратегію війни
- 08:00
- ЗСУ атакували ракетами Таганрог, безпілотниками - Брянськ
- 20:00
- У середу в Україні буде хмарно, мокрий сніг та ожеледь
- 18:03
- Про справжній мільйон дронів", а не той, про який бреше влада
- 16:06
- В Україні вперше судитимуть командира бригади - за корупцію
- 15:39
- Перехідний уряд Сирії очолив соратник аль-Джулані Мухаммед аль-Башир
- 15:22
- ВРП нарешті звільнила суддю Арестову з паспортом рф
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.