У Вінниці зробили реставрацію музею-садиби Коцюбинського (ФОТО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Вінниці в літературно-меморіальному музеї Михайла Коцюбинського відремонтували головні меморіальні будівлі, які існували за часів життя письменника у Вінниці.

Про це у Фейсбуці повідомив міський голова Вінниці Сергій Моргунов.

«У музеї-садибі Коцюбинського тривають ремонтно-реставраційні роботи. Перший етап завершений - вже відреставровані головні меморіальні будівлі. Це хата, де народився письменник, а також комора та сторожка, які родина Коцюбинських використовувала у господарстві», - поінформував Моргунов.

За його словами, наразі реконструюють адмінбудівлю музею. Будівельна бригада вже частково перекрила та підсилила дах, зробила гідроізоляцію та бетонну стяжку підлоги у самому приміщенні. Замінені системи водопостачання та опалення, встановлені нові енергозберігаючі вікна та вхідні двері. Стару веранду демонтували та підготували фундамент під нову споруду. Окрім того, виконуються внутрішні та електромонтажні роботи. Після зими робітники приступили до утеплення фасаду.

В адміністративному приміщенні, яке наразі ремонтують, працюють наукові співробітники закладу, а також проводяться виставки, мистецькі презентації та заходи. А також є фондосховище, в якому зберігається понад 10 тисяч музейних предметів, серед яких і цінні меморіальні експонати.

«Осучаснити адміністративну будівлю мають до осені. А тоді розпочнеться завершальний етап реконструкції - благоустрій території музейного комплексу. Важливо зберегти цю зелену оазу посеред міста та зробити її більш привабливою для містян та туристів», - заявив мер Вінниці.

Задля того, щоб інтегрувати музейний простір у міський, міська влада планує провести архітектурний конкурс «Коцюбинський вдома». Тож перетворення зазнає і розташована поруч із музеєм площа біля пам’ятника письменнику, зазначив Моргунов.

Проєкт із реставрації садиби Коцюбинського, яка є пам’яткою історії національного значення, розрахований на три роки. Реконструкцію унікальної пам’ятки розпочали торік. Паралельно тривають роботи з розробки сучасних експозиційних комплексів, планується збільшити у музеї кількість автентичних речей та інтерактиву.

У 2027 році Вінницький літературно-меморіальний музей Михайла Коцюбинського відзначатиме своє сторіччя. Тут 17 вересня 1864 року народився письменник і жив з перервами до 1897 року.

Фото: Сергій Моргунов/Facebook

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни
09:09
У росії палають НПЗ і дві нафтобази
08:31
Треба перестати фінансувати політичні партії під час війни, а ці сотні мільйонів гривень спрямувати на оборону, - Юрчишин
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 24 квітня
04:22
Сенат США затвердив виділення допомоги Україні
20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]