Угорщина висунула ультиматум Україні: буде захищати «соотєчєствєнніков»
Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що Угорщина не відмовиться від своєї нинішньої політики щодо українського закону про освіту без юридичних гарантій, та висунув вимоги на адресу України.
Про це Сійярто заявив на прес-конференції в Будапешті 12 лютого, повідомляється на сайті угорського уряду, передає Європейська правда.
Сійярто назвав право вето країни у НАТО «єдиним інструментом, за допомогою якого вона може захистити закарпатських угорців та примусити Україну діяти відповідно до міжнародних норм».
«НАТО планував провести зустріч міністрів оборони НАТО-Україна 14-15 лютого, на яку Угорщина наклала вето, і, відповідно, генеральний секретар Альянсу повідомив державам-членам, що засідання не відбудеться», — розповів Сійярто пресі.
«Хоча вони і намагалися чинити тиск на Угорщину, щоб ми не скористатися своїм правом вето, країна витримала ці зусилля, тому що це обов\’язок угорської зовнішньої політики, спрямованої на захист угорців, де б вони не жили», — пояснив угорський глава МЗС.
«Все має відношення до всього в міжнародній політиці, і з цієї причини Угорщина не погодиться з твердженням, що проблема меншин не повинна бути пов\’язана з правом вето в міжнародній організації», — продовжив він.
Сійярто зазначив, що кожна країна, яка працює в тісній співпраці з НАТО, проводить та реалізовує щорічні програми. «І в рамках такої угоди Україна взяла на себе зобов\’язання поважати права меншин. Якщо Україна серйозно налаштована на встановлення більш тісних зв\’язків з НАТО і Європейським Союзом, то вона повинна виправдати їхні очікування», — зазначив він.
Окремо голова МЗС Угорщини оприлюднив вимоги до України.
За його словами, щоб Угорщина зняла вето, Україна повинна «утримуватися від початку реалізації Закону (про освіту — ред.), поки не буде згоди про узгоджену кожну деталь законодавства з національними меншинами». На думку міністра, Київ мав би схвалити рішення про призупинення дії закону. «Якщо український уряд ухвалить рішення про призупинення реалізації закону, поки не завершаться консультації, то це стане хорошою основою для переговорів», — заявив він.
Міністр також підтвердив, що 14 лютого мають розпочатися консультації між Міносвіти та угорською меншиною щодо виконання закону «Про освіту».
Нагадаємо, Будапешт блокує вже друге міністерське засідання НАТО. Угорська влада пояснює, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норму закону про освіту.
У НАТО сподіваються, що Угорщина та Україна домовляться щодо мовного закону, через який Будапешт блокує зустрічі Києва у Північноатлантичному альянсі.
Нагадаємо, подібною риторикою користувалися раніше і користуються дотепер підлеглі міністра закордонних справ РФ Сєргєя Лаврова щодо України.
В тему:
- Путин уже готов защищать «соотечественников» в Украине: пока силами флота в Крыму
- Кремль будет строить ЕврАзЭс руками «соотечественников» из «русского мира»
- «Русский мир» и «закон о языке» Кивалова-Колесниченко. Как это произошло
- «Россия не стыдится своих бесстыжих поступков» - Станислав Шушкевич
- Президент Порошенко предает крымских татар
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У вівторок дощитиме лише на Лівобережжі України
- 19:37
- 130 частин залучатимуть добровольців без участі ТЦК - Генштаб
- 18:10
- Корсун: Чому знищуються ІТ-підрозділи ЗСУ
- 16:45
- Екс-підполковнику СБУ з 20-річним стажем Пасічнику лише зараз заочно присудили 15 років в’язниці, Батьківщину він зрадив у 2014-му або ще раніше, про це СБУ мовчить
- 16:08
- Олег Сенцов: Стратегія нинішньої влади - стратегія страусів
- 15:32
- "Слуга народу" втікач Дмитрук дистанційно голосував на засіданні Комітету ВР
- 15:00
- Суд арештував керівницю обласного МСЕК із заставою в пів мільярда
- 14:05
- Юрій Бутусов: Втрата Вугледару
- 12:07
- Викрили "правоохоронців", які допомогли ексголові КС Тупицькому втекти за кордон
- 11:59
- Лікарка заробила на "ухилянтстві" 4,4 млн гривень
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.