Україна залишається в п’ятірці найбільших експортерів сільськогосподарської продукції до ЄС

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Україна дещо втратила в обсягах експорту до ЄС товарів сільськогосподарського виробництва, але залишається на четвертій позиції в п’ятірці найбільших експортерів.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у звіті щодо торгівлі ЄС сільськогосподарською продукцією у період з січня по квітень 2021 року, що оприлюднений на сайті Європейської Комісії.

«До топ-напрямків агропромислового імпорту до ЄС за перші чотири місяці 2021 року входять Бразилія, Сполучені Штати, Велика Британія, Україна і Китай. На ці країни припадає 34% від загального обсягу такого імпорту», - йдеться у доповіді.

Разом з цим, Україна, поряд із Великою Британією, опинилася серед країн, експорт яких до ЄС у вимірі сільськогосподарської продукції за перші чотири місяці 2021 року найбільше знизився у порівнянні з таким же періодом 2020 року. Для України у поточному році цей показник склав в абсолютних цифрах 1874 мільйони євро (-452 млн. євро, або -19,4%). Зниження обсягів експорту відбулося за рахунок зменшення обсягів поставок до ЄС насіння кукурудзи та соняшника. При цьому на Україну припадає 4,9% від загального експорту такої продукції до ЄС, країна залишається на четвертій позиції серед найбільших експортерів до країн Європейського Союзу.

В переліку найбільш важливих напрямків для європейського експорту Україна знаходиться на 13-й позиції, на її долю припадає 1,5% європейського експорту сільськогосподарської продукції. В абсолютних показниках протягом перших чотирьох місяців у поставках таких товарів з ЄС до України зафіксоване зростання на 7,3%, - до абсолютного показника у 1024 мільйонів євро (+69 млн. євро). 

Загальний обсяг торгівлі сільськогосподарською продукцією для країн ЄС, включаючи експортні та імпортні операції, у період з січня по квітень поточного року склав 103,4 мільярда євро, на 1,1% менше, ніж протягом такого ж періоду 2020 року. При цьому ЄС наростив експорт такої продукції на 1,7% - до 63 мільярдів євро, в той час як обсяги імпорту впали на 5,1% - до 40,3 мільярдів євро.

За січень-березень 2021 року у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року український імпорт товарів збільшився на 11,0%, до 15,02 млрд дол., а експорт – на 12,0%, до 13,71 млрд дол.

«Аргумент»

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]