Українська кіберполіція переконує, що "Дію" не зламували


Кіберполіція спростувала можливий витік даних з порталу "Дія". Експерти наголошують, що дані все ж "витекли", проте джерело невідоме.
У департаменті кіберполіції Національної поліції України спростували інформацію про нібито витік даних з порталу "Дія". Відповідну заяву оприлюднили у неділю, 23 січня, на сайті відомства, передає Deutsche Welle. "Інформація про злом порталу "Дія" не відповідає дійсності. Подібні інформаційні фейки не що інше як елемент гібридної війни та спроба дестабілізувати ситуацію в державі",
Поліцейські нагадали, що інформація про можливий витік даних з порталу "Дія" почала поширюватися після того, як у мережі Інтернет користувач на одному з форумів опублікував оголошення щодо продажу бази даних. Правоохоронці наголосили, що появу такого оголошення одразу почали пов'язувати з кібератакою на державні веб-ресурси, що відбулася в ніч із 13 на 14 січня. "Кіберполіція, Держспецзв'язку та СБУ об'єднали зусилля та разом з міжнародними експертами встановлюють джерела походження кібератаки. А для належного реагування на подібні ситуації організовано постійний моніторинг фактів продажу баз з будь-яких ресурсів", - йдеться у повідомленні.
Експерт: витік даних був
Утім, в Україні деякі експерти припускали, що витік даних був. Голова правління Інтернет-асоціації України, народний депутат Олександр Федієнко не виключав, що витік міг бути від розпорядників інформації. "Під підозру поки що підпадає низка державних установ-розпорядників цієї інформації. Це випливає зі змісту семплів, які вже досліджуються як державними органами, так і ком'юніті", - написав на своїй сторінці в соцмережі експерт.
Водночас експерт не виключає, що хтось намагається зімітувати безпосередній витік з "Дії", маніпулюючи фактами. Він звертає увагу, що "на одних ресурсах розповідають про витік даних 13,5 мільойна користувачів (цифра з останнього офіційного релізу про кількість користувачів сервісу, що неможливо), на інших пишуть про розмір 20 гігабайт і 2 мільйони записів".
У міністерстві цифрової трансформації під час кібератак 14 січня наголошували, що "Дія" не зберігає персональні дані українців. За словами представників мінцифри, усі вони розміщені у відповідних реєстрах, які надійно захищені. Застосунок є тільки "мостом" між інформацією з держреєстрів та користувачем.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 08:00
- ГЕНШТАБ: ситуація на фронті станом на 6.00 17 травня
- 07:15
- Гарнізон “Маріуполь” виконав поставлене бойове завдання - Генштаб ЗСУ
- 07:01
- З "Азовсталі" в росію виїхали автобуси з українськими пораненими бійцями
- 20:00
- Циклони несуть в Україну грози та пориви вітру: прогноз погоди на тиждень
- 19:45
- Затяжна війна відкине 9 із 10 українців за межу бідності – ООН
- 19:29
- Укрзалізниця з 1 червня повертає "Прикарпатський експрес" Львів – Чернівці
- 19:03
- Собор у Костополі перейшв до української церкви разом зі священником
- 18:46
- Ринок праці в Україні: попит на роботу вищий за пропозицію
- 18:30
- Розслідувати воєнні злочини рф в Україну приїдуть 42 слідчі Міжнародного кримінального суду
- 18:03
- Річна інфляція в Єврозоні сягне рекордних 6,1% - Єврокомісія
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .