Українці вважають, що в судах перемагає той, у кого більше грошей та впливу

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У справедливість судової системи вірять лише 10,5% опитаних українців. Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова.

Відзначається, що 80% вважають, що в суді виграють ті, хто багатший, або впливова сторона, зазначає ZN.ua.

 

Відповідно до соцопитування, 42,7% опитаних не звертаються до суду, оскільки не вірять в можливість отримати справедливе і законне рішення, близько 4,5 млн громадян за останні два роки могли звернутися до суду за захистом своїх прав, проте вирішили цього уникнути. Ще 41,2% переконані, що вирішення питання в суді займе багато часу, а 42,3% - багато грошей.

Відомо, що соцдослідження проводилося у всіх регіонах України за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано було 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

 

 

 

 

 

 

Раніше повідомлялося про те, що довіра лідерів компаній України до судової системи знизилася до середнього показника за підсумками 2020 року в 1,82 бала (при максимумі 5), тоді як в 2019-му цей показник був на рівні 1,98 бала.

12 червня Зеленський підписав Указ про Стратегію розвитку системи правосуддя і конституційного судочинства на +2021 - 2023 роки. Головним напрямком Стратегії є поліпшення доступу до правосуддя: планується провести аудит системи місцевих судів.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]