Уряд оприлюднив Національний план вакцинації проти коронавірусу

|
Версия для печатиВерсия для печати

Кабінет Міністрів оприлюднив Національний план вакцинації проти коронавірусної інфекції.

Розпорядження №340-р, яким затверджений план, з'явилося на Урядовому порталі.

Згідно з планом, Україна до кінця року має отримати 21,913 млн доз вакцин проти коронавірусу, із них 13,913 млн доз - закуплені коштом державного бюджету; 8 млн доз мають бути отримані за механізмом COVAX. Зокрема, у травні очікується поставка 500 тис. доз вакцини AstraZeneca та 1,5 млн доз вакцини Sinovac Biotech, які закуплені коштом держбюджету. У червні Україна розраховує отримати 1,409 млн доз вакцини AstraZeneca за механізмом COVAX, а також 500 тис. доз цієї вакцини і 213 тис. доз вакцини Sinovac Biotech, закуплених за бюджетні кошти.

У липні очікується поставка 948,7 тис. доз вакцини Pfizer/BioNTech за механізмом COVAX та 500 тис. доз закупленої державою вакцини AstraZeneca. По 1,032 млн доз останньої в рамках COVAX очікується щомісяця упродовж серпня-грудня. Також у серпні-грудні Україна очікує отримувати щомісяця по 2 млн доз вакцини Novavax, закупленої коштом держбюджету.

При цьому в Національному плані відсутні поставки вакцини Pfizer/BioNTech, закупленої за державний кошт.

Всього на 2021 рік потреба у вакцині проти коронавірусу оцінюється у майже 47,9 млн доз.

У плані зазначається, що етапність проведення вакцинальної кампанії визначається відповідно до Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, яка раніше була затверджена Міністерством охорони здоров'я. МОЗ повинне вжити заходів для постачання в Україну вакцин для специфічної профілактики COVID-19, здійснювати щомісяця перегляд Національного плану з урахуванням його фактичного стану реалізації та підписанням нових контрактів на постачання. Спільно з Міністерством культури та інформаційної політики МОЗ повинне забезпечити проведення ефективної інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань вакцинації населення.

На Міністерство зовнішніх справ уряд поклав обов'язок вжити заходів, спрямованих на підвищення ефективності співпраці з іноземними державами і міжнародними організаціями, щодо постачання в Україну вакцин проти коронавірусу. Відповідальними за вакцинацію на місцях є обласні та Київська державні адміністрації.

Як повідомлялося, за добу 21 квітня вакцинувалися 14 044 людини. Всього 491 877 людей щеплено від початку вакцинальної кампанії, з них отримали 1 дозу – 491 875 осіб, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 5 осіб (із них 2 особи отримали 1 дозу за кордоном).

Раніше Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 квітня 2021 року «Щодо Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до кінця 2021 року».

Згідно з рішенням РНБО, Кабмін у семиденний строк має забезпечити розробку та затвердження Національного плану вакцинації проти COVID-19 з урахуванням найкращого міжнародного досвіду, має бути встановлена мінімально необхідна щомісячну кількість щеплень, визначені джерела та строки постачання вакцин, особи, відповідальні за реалізацію плану. Метою плану є охоплення щепленнями більшості дорослого населення України не пізніше грудня 2021 року.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

20:08
У неділю 16 квітня в Україні буде тепло та переважно сухо, вдень +21..+26°C
19:06
У жителів сіл в 50 км зоні від держкордону немає українського телебачення, люди живуть у «реаліях русского міра»
18:22
Китай вперше успішно доставив зонд на поверхню Марсу
17:25
Дослідникам вдалося виокремити 19 можливих варіантів розвитку подій в Донбасі
16:15
Колишній генеральний прокурор про справу Медведчука: «Ситуація виглядає недостатньо переконливою»
15:45
У «помаранчевій» карантинній зоні перебуває одна область, решта — «жовті»
14:34
Хроніка ООС на 15 травня: за минулу добу втрат немає
13:26
Головного комунальника Володимир-Волинського, який підробив документи по ремонту доріг за 600 тисяч, звільнили від кримінальної відповідальності
12:27
Ще один російський співак, який виступав в окупованому Криму, їде виступати на Харківщині
11:20
Сбушнику і його помічнику винесли вирок за шахрайство

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]