В МЗС нарешті проснулись та почали допомагати українцям які застрягли в Турції

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Група українських туристів, що пішли у похід Лікійською стежкою, вже кілька тижнів не може виїхати з Туреччини у зв’язку із загибеллю учасника їхньої групи і триваючим розслідуванням; їм намагається допомогти консульство України в Анталії.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Історія набула розголосу в українських ЗМІ 7 листопада після повідомлень учасників групи, що питання не вирішується, але в них закінчуються гроші на перебування за кордоном.

Учасниця групи Ірина Громико у своєму Facebook розповіла, що група у складі людей з Києва, Рівного і Запоріжжя прибула до Туреччини 15 жовтня і вирушила в похід Лікійською стежкою. 17 жовтня один з учасників групи скоїв самогубство. За її словами, у цієї події був сторонній свідок, що не входив до групи, в якого поліція не взяла показів і контактів. Решті учасників групи після допиту, за рішенням суду, заборонили виїздити з Туреччини до завершення судово-медичної експертизи. Померлого вже поховали в Україні 22 жовтня. 

 

За її словами, терміни рішення, яке дозволить їм повернутись в Україну, залишаються невизначеними і в учасників групи починають закінчуватися гроші. 

Ірина Громико написала, що українське консульство нібито відповідало на їхні запити, що не може впливати на дії турецької сторони і в даному випадку "допомога не передбачена законодавством". Згодом вона доповнила свій допис, зазначивши, що у консульстві пообіцяли з понеділка робити запити до суду щодо ситуації з розслідуванням. 

Речник МЗС України Олег Ніколенко у коментарі "Європейській правді" повідомив, що у відомстві знають про ситуацію групи і консульство в Анталії намагається допомогти їм. 

"Турецьке слідство розглядає версію самогубства. Водночас, до завершення усіх слідчих дій, зокрема експертизи предмета, яким було нанесено поранення, суд тимчасово заборонив супутникам українця залишати територію Туреччини", - підтвердив Олег Ніколенко.

Він зазначив, що українське консульство звернулося до турецької сторони задля проведення швидкого і неупередженого розслідування цієї справи, а також надає консультації громадянам щодо подальших кроків.

"Консули взаємодіють із турецькими правоохоронцями, які ведуть розслідування. Вони також підтримують регулярний зв‘язок із родичами загиблого та туристами", - зазначив Олег Ніколенко.  

Консул України в Анталії Емір Рустамов в коментарі "Укрінформу" сказав, що українцям рекомендували звернутись до адвокатів для пришвидшення процесу і запропонували контакти адвокатів з досвідом допомоги громадянам України, але "від керівника групи було отримано відповідь, що вони самостійно "контролюють" процес з прокуратурою і адвокат їм не потрібен". За його словами, питання перебуває на контролі консульства.

Громико у коментарі "Громадському" пояснила, що їм запропонували послуги адвоката з іншого міста і вона "запросила 250 доларів тільки за те, щоб приїхати", а зараз групі допомагають співвітчизники. 8 листопада адвокат має йти до суду.

«Аргумент»

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні короткочасні дощі, на півдні до +28°С
19:08
Міністр-кримінальник Сольський подав заяву про відставку
18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]