В НБУ побачили ризики для економіки у низьких темпах вакцинації населення

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Національний банк (НБУ) вважає низькі темпи вакцинації від COVID-19 і можливе посилення карантину ключовим ризиком для відновлення економіки України.

Нові хвилі пандемії та штами коронавірусу змусили країни в черговий раз повертатися до посилення карантину в першому кварталі 2021 року повідомляє пресслужба НБУ.

"Не дивлячись на часткову адаптацію бізнесу до нових умов, це уповільнює відновлення ділової активності. Низький темп вакцинації в Україні створює додатковий ризик майбутніх економічних втрат при одночасному посиленні інфляційного тиску в умовах відновлення глобальної економіки", - говориться в повідомленні.

Серед інших ризиків НБУ також вказує ескалацію військового конфлікту на сході країни або на її кордонах, волатильність на світових ринках капіталу і різке погіршення умов торгівлі, зазначає ZN.ua

Заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб відзначив, що повільний темп вакцинації став одним з факторів, який призвів до погіршення прогнозу відновлення ВВП України у 2021 році.

Нагадаємо, за минулу добу щеплення проти коронавірусу зробили 15 744 людям, всього під час прищеплювальної кампанії щеплення отримали 419 297 осіб, з них отримали 1 дозу - 419 295 осіб, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) - 5 осіб (з них 2 особи отримали 1 дозу за кордоном).

14 квітня в Черкаській області за добу не зробили жодного щеплення. Лідерами за кількістю зроблених за добу щеплень є Дніпропетровська (2 560 вакцинованих за добу громадян) і Львівська (2 340) області, а також місто Київ (2 220).

Також повідомлялося, що систему автоматичного арешту рахунків громадян-боржників поповнили ще сім банків.

Відзначається, що банки вже почали списувати борги українців автоматично на вимогу державних і приватних виконавців. Зараз це уповноважені робити: державний ПриватБанк, ТАСкомбанк, Універсал Банк (зокрема, монобанк), ОКСІ банк, Банк Восток, Індустріалбанк і ПроКредит Банк.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]