Вбивство Ноздровської: слідча знову не прийшла в суд, а прокурор відключив телефон

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Шевченківський суд Києва відклав судове засідання щодо вбивства Ірини Ноздровської у зв’язку з неявкою прокурора.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

На 2 вересня планувався допит слідчої Головного слідчого управління МВС Лідії Лучинської. Однак до суду надійшов лист, що з учорашнього дня Лучинська перебуває у відпустці за межами Києва, тому в засідання не з’явиться. Слідча поінформувала, що буде доступна лише після 21 вересня.

Рішення про допит Лучинської суд прийняв ще 17 травня, але з тих пір вона жодного разу не з’явилася у засідання.

Після того, як суд ухвалив застосувати примусовий привід, слідча Лучинська указом від 9 липня була відряджена керівництвом до Житомирської області на період з 12 по 23 липня виконувати «посадові обов’язки, які є поважними». Водночас слідча «з метою уникнення маніпуляцій» просила допитати її по відеозв’язку із Корольовського райсуду Житомира. Потерпілі рішуче проти і хочуть бачити її особисто в Шевченківському суді. Тому суд відмовив у відеоконференції і вирішив, що допитає свідка безпосередньо.Також з невідомих причин не прийшов прокурор Сергій Кривошея. Суддя Слободянюк сказав, що з ним намагалися зв’язатися, але його телефон вимкнений і знаходиться поза зоною досяжності.

На прокурора покладався обов’язок забезпечити явку в засідання експерта Олексія Чечеля.«Я вважаю, що безпосереднім фальсифікатором у цій справі є експерт Чечель, який робив ДНК-експертизу і експертизу фальшивої плями крові зі стіни нашого будинку…», – пояснював у попередніх засіданнях обвинувачений Юрій Россошанський.

Суд повідомив, що звертався із запитом до керівництва поліції Київської області і одночасним повідомленням голови Нацполіції щодо необхідності вжиття заходів безпеки до дочки вбитої – Анастасії Ноздровської. У поліції області суду повідомили, що заходи безпеки щодо дівчини зберігаються. Анастасія у засідання не прийшла, а її бабуся сказала суддям, що ніякої охорони як не було, так і не має. Тому суд буде звертатися до поліції повторно.

Також суд направить листа до керівництва прокуратури з приводу неявки прокурора і вжиття заходів, у тому числі, дисциплінарного характеру.

Суд відклав розгляд справи на 8 вересня.

 

У попередньому засіданні по відеозв’язку допитали керівника поліції Київської області Андрія Нєбитова, який особисто не зміг прийти в засідання. На записах НСРД, які досліджувалися судом, чутно, як Нєбитов спілкувався із затриманим Россошанським, переконуючи його зізнатися у вбивстві, обіцяючи більш м’яке покарання за вбивство в стані афекту. В розмові із Россошанським Нєбитов дозволяв собі негативно висловлюватися про покійну та її родину. Зі слів адвоката, Нєбитов носив Россошанському в ізолятор сир, ковбаси, вітаміни.

Але 28 липня цього року перед допитом Нєбитова в суді Россошанський заявив, що не має ніяких претензій до Нєбитова і взагалі всіх працівників поліції, дотичних до цієї справи. Також він просить не викликати для допиту Лучинську і анулює клопотання свого захисника про її виклик. Суд прийняв його заяву, але Лучинську все одно будуть допитувати, тому що на цьому наполягає сторона потерпілих.

***

29 грудня 2017 року до Вишгородського управління поліції близько 19.59 год. надійшло повідомлення Анастасії Ноздровської, що її мати зникла дорогою додому. 30 грудня зареєстровано кримінальне провадження.

1 січня 2018-го тіло Ірини Ноздровської знайшли в річці біля села Демидів, де вона проживала. На шиї було 17 ножових поранень.

У злочині звинуватили Юрія Россошанського — батька Дмитра Россошанського, який у 2015 році машиною збив на смерть молодшу сестру Ірини. Остання займалась розслідуванням цієї справи і добивалась покарання винного. Між двома сім’ями два роки тривав сильний конфлікт. Ноздровська та її родичі начебто постійно при зустрічі називали Россошанського-батька вбивцею.

За два дні до смерті Ірини суд не відпустив під амністію сина Россошанського, засудженого за ДТП до 7 років в’язниці. У молодого чоловіка не виявили в крові алкоголю, тобто не було обтяжуючої обставини і він підпадав під амністію. Але через відсутність записів судового засідання суд скасував вирок першої інстанції і повернув справу на новий розгляд, а хлопця залишив під вартою.

У липні 2019-го Апеляційний суд підтвердив вирок Россошанському-молодшому – 7 років позбавлення волі. У січні 2020 він вийшов на свободу за амністією.

На стадії розслідування вбивства Ноздровської старший Россошанський визнав провину. Він розповів, що вбив жінку після виходу із маршрутки, коли вона почала кричати на нього. А далі 65-річний чоловік ніс тіло півтора кілометра, закинувши собі на плече, і скинув з моста в річку. Одяг вбитої він нібито забрав додому і спалив у пічці.

Згодом в суді Россошанський відмовився від попередніх показань і в лютому 2020 заявив, що взяв вину на себе під тиском поліції в обмін на звільнення сина. На записах зафіксовано, що працівники поліції розповідали йому про можливість більш м’якого покарання у випадку, якщо вбивство скоєно у стані афекту.

Рідні вбитої сумніваються у версії обвинувачення, а саме, що Россошанський міг сам це зробити і не мав співучасників.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]