Викраденого ФСБ українця Гриба звинуватили в «підготовці теракту» в Сочі

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Росії передано на розгляд в Північно-Кавказький окружний військовий суд кримінальну справу викраденого ФСБ в Білорусі українця Павла Гриба, якого звинуватили в нібито «підготовці теракту» на випускному в Сочі. Попереднє слухання призначене на 9 липня.

 Про це повідомила агентству Інтерфакс прес-секретар суду Олена Катькало, передає Центр журналістських розслідувань.

«У Північно-Кавказький окружний військовий суд надійшла кримінальна справа обвинуваченого в злочині, передбаченому ч.1 ст. 205.1 (сприяння в терористичній діяльності). Попередні слухання у справі призначені на 9 липня, засідання пройде в закритому режимі», - сказала Катькало.

Як випливає з матеріалів кримінальної справи, які розкриває прес-служба суду, в період з березня по травень 2017 підсудний, перебуваючи в Україні, листувався в мережі Інтернет зі школяркою з Сочі, ученицею старших класів. Як стверджує слідство, Гриб нібито переконував дівчину закласти виготовлений заздалегідь саморобний вибуховий пристрій і привести його в дію на випускному вечорі 30 червня 2017 року, а потім покинути територію Росії.

«Відповідно до ч.3 ст. 12 КК РФ іноземний громадянин, який скоїв злочин поза межами РФ, але спрямоване проти інтересів РФ, підлягає кримінальній відповідальності», - пояснила Катькало.

У вівторок, 3 липня, Північно-Кавказький окружний військовий суд продовжив Грибу термін утримання під вартою до 19 грудня 2018 року.

Як повідомлялося, 24 серпня 2017 року на території Білорусі зник 19-річний громадянин України Павло Гриб. Він виїхав в Гомель для зустрічі з дівчиною-росіянкою, з якою познайомився в соціальних мережах. Посольство України в Мінську направило ноту МЗС Білорусі, щоб з'ясувати місцезнаходження Гриба. Згодом стало відомо, що його немає серед затриманих або заарештованих в білоруському СІЗО.

29 серпня 17-річна росіянка з Сочі зізналася, що запросила Павла Гриба в Білорусь під тиском співробітників ФСБ, які потім викрали його і доставили в Росію. Зараз він утримується в СІЗО Краснодара. ФСБ звинувачує Гриба в тероризмі.

Павло Гриб має інвалідність і змушений постійно приймати підтримуючі препарати.

8 лютого 2018 року МЗС України зажадав від Росії допустити українських лікарів до Павлу Грибу в СІЗО Краснодара. 22 лютого консул України зустрівся в СІЗО Краснодара з Павлом Грибом, який не отримує належного лікування.

30 квітня Жовтневий райсуд російського Краснодара продовжив арешт Гриба ще на два місяці - до 4 липня.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]