Як хворіють на ковід у Туркменістані, де його офіційно немає

|
Версия для печатиВерсия для печати

Туркменістан - одна з небагатьох країн, включно з Північною Кореєю, де офіційно немає жодного випадку коронавірусу. Але згідно з повідомленнями, які звідти надходять, країна наразі переживає третю і, можливо, найсильнішу хвилю Covid-19.

 Іноземні туркменські ЗМІ повідомляють про третю хвилю інфекції, але майже всі в країні бояться про це говорити, передає BBC. Вебсайт Turkmen.news ідентифікував понад 60 людей, які померли від Covid-19 від початку пандемії.

Влада Туркменістану не розкриває інформацію про випадки коронавірусу. Президент Гурбангули Бердимухамедов, колишній стоматолог, використовує образ здорової нації як ядро ​​державної пропаганди. Визнання, що країна постраждала від пандемії, може підірвати легітимність його режиму.

Однак один випадок минулого року майже розкрив таємницю. В Ашхабаді захворів турецький дипломат. Кемаль Укун мав характерні симптоми коронавірусу: біль у грудях, пітливість, лихоманка. Йому діагностували пневмонію.

Його дружина Гузіде Укун надіслала рентген його грудної клітини турецьким лікарям, і всі вони підтвердили, що у нього Covid-19.

Вона відчайдушно намагалася повернути пана Укуна до Туреччини, але, за повідомленнями, туркменська влада не дозволила літаку з медичним обладнанням вилетіти. Дозвіл надали лише через кілька годин після його смерті.

Тіло пана Укуна бальзамували, і криміналісти не змогли знайти слідів коронавірусу.

Туркменська влада запровадила деякі карантинні заходи, щоб зупинити поширення хвороби. Але уряд наполягає на тому, що завдяки їхнім "профілактичним крокам", вірусу в країні немає.

Ніхто з персоналу лікарні, де лежав пан Курбанов, не вживав слів "ковід" чи "коронавірус".

"Вони говорили "цей вірус" або "ця хвороба", - каже він.

"Я запитував їх: "Чому ви не говорите, що це таке? Це ковід?" І вони мовчки кивали", - додає чоловік.

Під час перебування у лікарні, пан Курбанов отримав текстове повідомлення від уряду з медичним попередженням. Воно закликало людей носити маски для обличчя через пил у повітрі. 

"Ми вмираємо від пилу? - питає він. - Вони дозволять людям помирати, але вони ніколи не визнають, що у них є ковід".

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]