З появою «Роттердам+» споживачі платять двічі, —експерт


Скандально відома Формула «Роттердам+» була запроваджена зокрема і для покращення матеріального стану українських шахтарів. Однак їх обманули. Адже у той час, коли тарифи для населення зросли на 60 відсотків, зарплати гірників піднялися лише на дев’ять. При цьому український споживач за спожиту електроенергію платить двічі.
Про це в програмі «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK розповів експерт у сфері енергетики Андрій Герус.
«Коли формулу «Роттердам+» вводили, то, буцім, робили це для українських шахтарів, аби вони отримували європейську зарплату. Однак їх обманули», – переконує експерт.
На прикладі ахметовського «ДТЕК Павлоградвугілля» Андрій Герус детально проілюстурвав ситуацію, що скдадася.
«Шахти фірми є у Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Львівській та Волинській областях. Від 2016 року ціна на вугілля, яка зараховується нам у тарифи, зросла на понад 60 відсотків, у той час, коли зарплата шахтарів лише на дев’ять. На жаль, вони від цього не виграли. Шахтарям платять мало, до того ж із затримками. Втім на державних підприємствах зарплати ще нижчі», – розповідає експерт.
Експерт окремо зазначив, що навіть після введення формули «Роттердам+» залишилися бюджетні дотації на державні шахти.
«Нам говорили, що ціна вугілля піднімається, щоб з державного бюджету не було дотацій на цю галузь. Але дотації збереглися на рівні трьох мільярдів гривень. У такий спосіб ми платимо двічі. Спершу в тарифах, найвищу у світі суму за вугілля, яка на 30 відсотків перевищує ціну в Роттердамі. Також ми доплачуємо гроші як платники податків», – пояснює експерт.
Крім того Андрій Герус зазначив, що собівартість вугілля у державних шахтах є різною. Все залежить від цін товарів і послуг, які закуповує підприємство.
«Переважно ці речі купують за завищеними цінами. Міністерство енергетики декларує, що ми платимо дві тисячі дев’ятсот гривень за тонну. Однак ця цифра може у півтори рази змінитися, якщо врегулювати систему держзакупівлі», – каже експерт.
Андрій Герус вказує на неякісне і дороге обладнання, яким користуються гірники.
«Закупівлі – це широке поле для корупції. Шахтарі на державних підприємствах дуже часто отримують неякісне обладнання. Є маса прикладів. На мітингу працівники нововолинської шахти «Бужанська» показували у чому працюють. Ба, навіть більше! Спецодяг вони мусять купляти за свої гроші», – обурюється експерт.
Він наголошує і на тому, що в України є можливість більше використовувати власне вугілля.
«Антрацитову групу ми маємо обов’язково імпортувати. Вона на підконтрольних територіях не видобувається. Антрацит можна замінити, але потрібно перевести станції ТЕС на марку «Г». На жаль, тільки після блокади перевели декілька станцій. Тоді споживання антрациту скоротилося вдвічі. Маркою «Г» ми можемо забезпечувати свої потреби. Навесні 2017 року компанія «ДТЕК» зменшила закупівлю цього вугілля з державних шахт. А от восени ту ж сировину фірма почала імпортувати з США. І це попри те, що вона мала підвищений вміст сірки, тобто була неякісною! Безумовно, ми б могли використовувати власне вугілля. Однак, компанія вирішила заробити і виправдати формулу «Роттердам+», мовляв, вона для того, аби купувати сировину в Америки», – пояснює експерт.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У понеділок в Україні сухо тільки в регіоні Карпат, вдень до +27 - +34°С (МАПА)
- 19:12
- Наталя Зарицька, голова ГО «Жінки зі сталі», дружина полоненого азовця: Я відповідаю по телефону абсолютно всім, бо чекаю на дзвінок від чоловіка
- 18:08
- Російські траулери навмисно нищать підводні кабелі у водах Норвегії
- 17:11
- Влада США назвала TikTok "вовком в овечій шкурі" та вимагає видалити його з App Store і Google Play
- 16:40
- Масований обстріл Слов’янська та Краматорська, багато жертв
- 15:04
- Yle: Влада фінського міста Лаппеєнранта хоче розмістити базу НАТО в Південній Карелії, в 180 кілометрах від Санкт-Петербургу
- 14:09
- Експорт із України: на скільки скоротився, що вивозиться і куди
- 13:05
- Експерти порахували суму для відновлення житлового фонду та ЖКГ
- 12:03
- 800 тисяч українців втратили житло через вторгнення росії
- 11:04
- Німеччина готується до припинення постачання газу з рф найближчими днями
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .