Заборгованість облгазів і міськгазів перевищує 9,4 мільярда гривень – Оператор ГТС

|
Версия для печатиВерсия для печати

Заборгованість облгазів перед ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" (ОГТСУ) за відібраний газ перевищує 9,4 млрд грн.

Про це повідомляється на сайті компанії.

"За підсумками I півріччя 2021 року заборгованість операторів газорозподільних мереж (обл-, міськгазів) перед Оператором ГТС складає понад 9,4 млрд грн. На цю суму ОГРМ безоплатно відібрали газ з української ГТС для власних виробничо-технологічних витрат (ВТВ)", - йдеться у повідомленні.

ОГТСУ зазначає, що за останні два місяці динаміка погашення заборгованості залишається вкрай низькою. При цьому, частина облгазів продовжує несанкціоновано відбирати газ та накопичувати борги.

"Попри санкції і кримінальні провадження Донецькоблгаз збільшив борг у червні на 57,6 млн грн (сукупний борг – 1,1 млрд грн), а Тернопільміськгаз – на 5,9 млн грн (0,6 млрд грн). Ці два облгази системно не розраховуються с ОГТСУ та є одними з найбільших боржників, які протягом багатьох місяців не сплачують за відібраний газ для своїх ВТВ", - підкреслює Оператор ГТС.

До того ж у червні значно наростили борги Кіровоградгаз (на 22,8 млн грн), Херсонгаз (на 19,4 млн грн), Мелітопольгаз (на 5,4 млн грн). ОГТСУ прогнозує, що з настанням нового опалювального сезону ситуація з накопиченням заборгованості погіршиться. Тому, наголошують у компанії, до настання опалювального періоду критично важливо імплементувати на рівні Кабінету Міністрів ухвалені на законодавчому рівні зміни щодо впровадження розподільчих рахунків для облгазів. Такий механізм передбачає, що частина коштів, які облгази отримують від населення за послугу розподілу газу, буде автоматично перерахована для сплати за газ на ВТВ.

Як повідомлялося, за лютий-березень 2021 року облгази збільшили обсяг відборів газу на ВТВ в сім разів порівняно з січнем. В цілому за два місяці, коли діяла відстрочка платежів, облгази відібрали з ГТС більш як 1 млрд кубометрів газу.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]