Законопроєкти Зеленського щодо судової системи та ОАСК зокрема зареєстрували у Раді

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Верховній Раді зареєстровані Ініційовані президентом Володимиром Зеленським законопроєкти, покликані вирішити проблемні питання в судовій системі.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Як повідомляється на сайті парламенту, законопроекти №5067 про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства щодо підсудності справ Верховному суду в якості суду першої інстанції, №5068 - про порядок обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя і діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, № 5069 про відповідальність за невиконання законних вимог дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя зареєстровані в понеділок.

Законопроєкти № 5068 і №5069 визначені президентом як невідкладні.

Тексти документів на сайті парламенту поки відсутні.

Раніше пресслужба президента повідомила, що Зеленський запропонує Раді підтримати три законопроєкти для вирішення проблемних питань у судовій системі. У разі прийняття першого, всі судові суперечки, в яких оскаржуються акти центральних органів виконавчої влади, державних регуляторів і будь-якого іншого суб'єкта владних повноважень, які поширюються на всю територію України, вилучаються з виключної підсудності Окружного адміністративного суду міста Києва і будуть передані до Верховного суду як суд першої інстанції.  Судом апеляційної інстанції в таких суперечках буде Велика палата Верховного суду.

Другий законопроект передбачає обов'язкову перевірку на доброчесність діючих і майбутніх членів Вищої ради правосуддя (ВРП), а також регулює питання діяльності служби дисциплінарних інспекторів в якості постійного структурного підрозділу секретаріату ВРП.

Третім законопроектом вносяться зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та вводиться відповідальність за ненадання інформації на запит дисциплінарного інспектора ВРП.

Нагадаємо, 13 лютого Зеленський закликав  Раду підтримати зміну підсудності ОАСК та перевірку членів ВРП.

Президент ще торік ініціював консультації з ВРП щодо вирішення питання ОАСК. Петиція про ліквідацію ОАСК, їніціатором якої є український журналіст Данило Мокрик, набрала 25 тис. підписів, необхідні для розгляду її головою держави. У зверненні пропонується розпустити ОАСК у зв'язку із "повною втратою авторитету".

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]