Жито, ячмінь та ріпак в Україні побили власні рекорди урожайності

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Україні завершили збирання ранніх зернових та зернобобових культур на площі 9,6 млн га (100%). За результатами жнив, вперше зафіксовано найвищу врожайність ячменю, жита та ріпаку. Аграрії намолотили 37,3 млн т зерна. 15 областей України продемонстрували найвищу врожайність за весь період незалежності.

Про це повідомила прес-служба Мінагрополітики.

«Попри несприятливі погодні умови, галузь вийшла на високі показники врожайності, за деякими культурами ― на найвищі за роки незалежності. Ми зберігаємо попередні прогнози щодо врожаю, рівень якого повністю забезпечить продовольчу безпеку держави та генерує ресурс для експорту, співставний з минулорічним», ― відзначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Так, за результатами збирання ранніх зернових і зернобобових, намолочено ячменю ― 8,6 млн т при середній урожайності 34,3 ц/га, зібрано жита ― 471 тис. т при урожайності 28,3 ц/га, та намолочено ріпаку ― 2,1 млн т зерна при урожайності 27,6 ц/га.

Зокрема, у розрізі культур, станом на 28 серпня, зібрано:

  • Пшениці ― 26,6 млн т при урожайності 41,8 ц/га;
  • Вівса ― 487 тис. т при урожайності 25,0 ц/га;
  • Гороху ― 1,1 млн т при урожайності 26,7 ц/га;
  • Гречки ― 41 тис. т при урожайності 10,8 ц/га;
  • Проса ― 29 тис. т при урожайності 15,1 ц/га.

Окрім того, 15 областей показали найвищу врожайність зернових та зернобобових культур, серед яких ТОП-5:

  • Хмельницька ― 56,6 ц/га;
  • Івано-Франківська ― 52,1 ц/га;
  • Вінницька ― 50,0 ц/га;
  • Тернопільська ― 49,8 ц/га

«Аргумент»


В тему,


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]