Звання "Праведника народів світу" для митрополита Шептицького попросив "Яд Вашем" головний рабин України

|
Версия для печатиВерсия для печати

Головний рабин України Моше Реувен Асман звернувся до голови правління меморіального комплексу Яд Вашем (Ізраїль) Авнера Шалева з проханням про присвоєння митрополиту Андрею Шептицькому почесного звання "Праведник народів світу".

Про це йдеться в офіційному листі на ім'я Шалева, написаному напередодні Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту (Шоа).

"Митрополит Андрей керував операцією з порятунку понад 150 єврейських дітей у роки Голокосту в Західній Україні. Він не тільки віддавав накази ховати єврейських дітей у монастирях, а й забороняв хрестити цих дітей, щоб зберегти їх для єврейського народу. Частина цих дітей живі і сьогодні - і я дивився їхні спогади, вони кажуть, що зобов'язані життям Андрею Шептицькому", - йдеться у зверненні.

Головний рабин України відзначає, що склалася абсурдна ситуація, за якої молодший брат митрополита Климентій Шептицький і ігуменя Олена Вітер (виконували накази тодішнього предстоятеля УГКЦ з порятунку єврейських дітей) давно отримали подібне звання від Яд Вашем, а сам митрополит, який "стояв на чолі цієї вкрай ризикованої для життя операції, не отримав його".

Рабин Моше Асман також нагадав про численні домисли і міфи, які поширювала радянська пропаганда на адресу митрополита Шептицького. У своєму листі він підкреслив, що "сучасному Ізраїлю і єврейським громадам діаспори слід відмовитися від цих міфів".

Головний рабин України в посланні акцентує: "У кривавому пеклі Голокосту фігура Андрія Шептицького підноситься, як скеля спасіння і добра. Митрополит Шептицький - велетень справжнього гуманізму і один з найбільших українців ХХ століття. Його дружні зв'язки з єврейським народом налічували десятки років співпраці".

"Те, що присвоєння йому цього звання відкладалося десятиліттями, є не тільки несправедливістю. З точки зору всієї традиції іудаїзму від нас вимагається бути вдячними за зроблене нам добро. І навпаки, привласнення Шептицькому давно заслуженого звання «Праведника народів світу» покаже Україні і всьому світу, що єврейський народ пам'ятає і цінує своїх друзів і рятувальників", - сказано в листі.

Нижче LB.ua подає текст звернення головного рабина України українською та англійською мовами.

Нагадаємо, в 1980-х роках "Яд Вашем" відмовився визнати митрополита Шептицького "Праведником народів світу".

Серед причин відмови було те, що Шептицький нібито співпрацював з нацистською адміністрацією, підтримував створення української дивізії Ваффен-СС "Галичина" і не зупинив у перші дні німецької окупації єврейські погроми у Львові.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]