Помер відомий радянський дисидент, російський правозахисник Сергій Ковальов

|
Версия для печатиВерсия для печати

Відомий російський правозахисник, учасник радянського дисидентського руху Сергій Ковальов помер у Москві у віці 91 року.

Про це повідомляє Інтерфакс.

«Сергій Адамович Ковальов помер уві сні на світанку о п'ятій годині ранку. На 92-му році життя», - сказав голова ради правозахисного центру" Меморіал "Олександр Черкасов.

Сергій Ковальов народився в 1930 році в Сумській області України в сім'ї залізничника. Коли йому було два роки, сім'я переїхала в Підмосков'я. Ковальов закінчив біологічний факультет МДУ, опублікував понад 60 наукових робіт, отримав ступінь кандидата біологічних наук.

У 1969 році він увійшов до складу «Ініціативної групи захисту прав людини в СРСР» - першої незалежної правозахисної асоціації в країні. За два роки став активно брати участь у виданні «Хроніки поточних подій» - підпільного бюлетеня радянських правозахисників. Наприкінці 1974 року Ковальова заарештували за обвинуваченням в «антирадянській агітації і пропаганді». За це його засудили до 7 років позбавлення волі й 3 років заслання.

У 1990 році Ковальов став народним депутатом РРФСР. З 1993 по 2003 рік був депутатом Держдуми РФ. Брав участь у розробці другого розділу Конституції РФ. Сергій Ковальов був першим у Росії уповноваженим з прав людини в РФ (1994-1995) і першим головою Комісії з прав людини при президенті (1993-1996). Також був головою товариства «Меморіал».

Сергій Ковальов постійно засуджував репресивну й агресивну політику нинішнього кремлівського режиму.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]