Джо Байден склав присягу президента США

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 У Вашингтоні склали присягу президент Джо Байден і віцепрезидентка Камала Харріс. Попередник Байдена Дональд Трамп знехтував інавгурацією свого наступника.

Обраний у листопаді президентом Сполучених Штатів Америки Джо Байден склав присягу. Церемонія інавгурації Байдена відбулася в середу, 20 січня, за посилених заходів безпеки в Вашингтоні.

Разом з Байденом присягу склала також і обрана віцепрезиденткою Камала Харріс. Харріс стала першою жінкою на посаді віцепрезидента США, а також першою особою на цьому посту з індійським та афро-американським походженням.

Камала Харріс - перша жінка-віцепрезидентка США

Камала Харріс - перша жінка-віцепрезидентка США

 Обов'язкове для такої церемонії виконання гімну Сполучених Штатів здійснила відома попзірка Леді Гага.

На церемонії були також присутні й кілька експрезидентів Сполучених Штатів - Білл Клінтон, Джордж Буш-молодший і Барак Обама. Серед присутніх на церемонії інавгурації Байдена був і віцепрезидент у адміністрації Дональда Трампа - Майк Пенс. Натомість самого Трампа не було - за кілька годин до інавгурації він полетів до Флориди

Крім того, підтримати нового президента прийшло також і чимало зірок і знаменитостей.

Новий президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден виголосив промову після проведеної у середу, 20 січня, церемонії інавгурації. Свою промову Байден розпочав із твердження щодо важливості демократії.

"Воля народу була почута, і воля народу була врахована. Ми вкотре переконалися, що демократія - цінна й тендітна. Тепер (…) демократія перемогла, - сказав Байден. - Це - день Америки. Це - день демократії. День в історії, а також надії, оновлення та рішучості".

Байден вказав на важливість дотримання єдності та примирення між американцями, попри те, що між ними існують розбіжності в думках і поглядах. "Не кожна розбіжність у думках має стати приводом до тотальної війни", - наголосив Байден. Новий американський президент звернувся з закликом "припинити нецивілізовану війну" між громадянами глибоко поділеної країни. Саме припинення цієї "війни" має послужити "зціленню душі Америки", вважає новий президент США. Говорячи про прірву між жителями США, Байден пообіцяв стати "президентом для всіх американців".

Церемонія інавгурації Джо Байдена відбулася за безпрецедентних заходів безпеки, а також за посилених протиепідемічних заходів на тлі нинішньої пандемії. Через це замість кількасот тисяч людей, котрі традиційно збираються на площі перед Капітолієм, на майдані між Капітолієм і меморіалом Лінкольна було встановлено майже 200 тисяч прапорів, що символізують людей, котрі не змогли прийти.

На інавгурацію президента Джо Байдена відреагували лідери багатьох держав світу, а також керівництво низки міжнародних організацій. У середу, 20 січня, федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр (Frank-Walter Steinmeier) висловив у своєму відеозверненні велике "полегшення" через те, що Байден керуватиме в Білому домі. "Сьогодні - гарний день для демократії", - заявив президент ФРН.

Також одним із перших на інавгурацію Байдена відреагував прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон. Інавгурацію Байдена й віцепрезидентки Камали Харріс Джонсон назвав "історичною", а також вказав на "ключову роль", яку відіграють США в вирішенні низки важливих глобальних питань.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо привітав Байдена від імені всіх канадців. "Наші дві країни - більше, ніж сусіди, ми - близькі друзі, партнери і союзники", - йдеться в заяві Трюдо.

Свої вітання Байдену надіслав і прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, висловивши сподівання на зміцнення двосторонньої співпраці.

Водночас Папа Римський Франциск І відправив Байдену вітального листа. У ньому він побажав новому президенту США, щоб під його керівництвом "американці й надалі черпали сили з високих політичних, етичних і релігійних цінностей, що надихали народ від його заснування".

 

Не залишився осторонь й президент України Володимир Зеленський. "Буду радий вітати Джо Байдена у всім відомому Києві. Я впевнений, що наші відносини будуть поліпшуватися", - написав він у своєму Twitter. 

Перемога Байдена на виборах

Як повідомлялося, Джо Байден став переможцем проведених 3 листопада 2020 року президентських виборів. Згідно з результатами підрахунку голосів, за Байдена проголосували понад 81 мільйон американців. Це - приблизно на сім мільйонів більше, ніж за його опонента Дональда Трампа. Таким чином Байден здобув 51,3 відсотка голосів, а Трамп - 46,8 відсотка.

Трамп довгий час не визнавав попередні результати підрахунку голосів, постійно стверджуючи, що ці результати сфальшовані. Утім, Трамп та його команда не змогли надати жодного вагомого доказу своїх тверджень, тож суди не стали розглядати їхні позови щодо ймовірного фальшування результатів виборів.

14 грудня Колегія виборників США підтвердила офіційні результати голосування, згідно з якими Байден отримав 306 із 538 голосів виборників, що значно перевищує необхідний для перемоги мінімум у 270 голосів. Його суперник, чинний президент Дональд Трамп отримав 232 голоси. Утім, навість після того Трамп не визнавав своєї поразки.

Коли 6 січня 2021 року Конгрес зібрався для проведення формальної процедури затвердження перемоги Байдена на виборах, Трамп звернувся до натовпу своїх прихильників, вказавши їм рухатися в бік Капітолія, де розташована будівля Конгресу. Згодом розлючений натовп прихильників Трампа вдерся до будівлі Конгресу. Тоді під час заворушень загинуло п'ятеро осіб.

На тлі цих подій конгресмени-демократи звинуватили Трампа в закликах до заколоту та ініціювали процедуру його імпічменту в Палаті представників. Сам Трамп запевняв, що його промова до прихильників була цілком "виваженою".

Уже наступного дня - 7 січня - Конгрес США формально затвердив обрання Джо Байдена президентом країни, сертифікувавши понад 270 необхідних для цього голосів виборників.

Натомість Трамп 8 січня повідомив, що він не братиме участі в офіційній церемонії інавгурації Байдена. Зранку 20 січня він залишив Білий дім разом з дружиною Меланією й вилетів до Флориди. Таким чином Трамп став першим президентом за більш ніж 130 років, котрий не взяв участі в церемонії інавгурації свого наступника.

Нагадаємо, раніше Байден пообіцяв скасувати низку резонансних рішень Дональда Трампа одразу після своєї інавгурації, зокрема, указ про вихід США з Паризької кліматичної угоди.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)
10:54
Ракетний удар рф по Дніпру та області: вбито 9 осіб, зокрема 3 дітей, понад 25 дістали поранення

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]